RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

  ABDOMİNOPLASTI

  Karın germe ameliyatları hangi durumlarda gereklidir?

  • Kilo alıp verme veya doğum sonrasına bağlı olarak gelişen karın derisindeki gevşemeler, sarkmalar,
  • Cilt dokusundaki elastikiyet sorunları ve kaslarda deformiteler, 
  • Spor ve diyet yapılmasına rağmen yerleşmiş yağlanmalardan kurtulamama,
  • Kişiye bağlı  fiziki olarak vücutta   oluşan istenmeyen görünüm  psikolojik sıkıntılar ve özgüven kaybı.
  Antalya Burun, Göz Kapağı, Meme, Yanak İnceltme, İmplant ve Göğüs Estetiği, Estetik Burun Bişektomi Plastik Cerrahi, Saç Ekimi Merkezi, Diş Kliniği

  Karın germe ameliyatı yöntemleri nelerdir?

  Bu operasyon türünün mini ve tam karın germe olmak üzere iki çeşidi vardır. Mini karın germe; sarkma, gevşeklik ve yağ dokusu miktarı az ise tercih edilir. Yapılacak kesi daha kısadır ve göbek deliği çevresinde hiçbir kesi yapılmamaktadır. Tam karın germe ameliyatı ise, sarkma miktarı daha fazla olduğunda tercih edilir. Her iki teknikte de, karın bölgesine ve yan bölgelere liposuction yapılabilir. Bu karın estetiği ameliyatları sırasında, karın kaslarındaki gevşeklik ya da fıtık onarımları da yapılabilir.

  Karın germe ameliyatlarında hangi anestezi türü tercih edilir?

  Karın germe ameliyatları genel anestezi altında yapılır. Yaklaşık 2,5 – 3 saat sürebilmektedir. Ameliyat öncesi hastamızın  laboratuvar tetkikleri ve  kan testleri yapılır. Son olarak  hastamız  uzman anestezi ekibi tarafından değerlendirilir.

  Ameliyat öncesi en az 6 saat boyunca hiçbir şey yenilmemeli ve içilmemelidir. Yaklaşık 1 hafta 10 gün önce bitki çayları, aspirin tarzı kan sulandırıcılar ve vitaminlerin kesilmesi gerekir. Eğer kişi sigara içiyorsa ameliyattan 4 hafta öncesinde ve 2 hafta sonrasına kadar bırakılması tavsiye edilir.

  Abdominoplasty Hakkında Sık Sorulan Sorular

  Karın germe ameliyatları sıklıkla doğum sonrasında oluşan deformasyonların, sarkmaların, gevşemelerin düzeltilmesi ve liposuction operasyonunun tek başına yeterli olmayacağı hastalar için önerilmektedir. Çocuk sahibi olmak isteyen kişilerin doğumdan sonra bu ameliyatı olmaları daha uygundur. Çocuk sahibi olmadan karın estetiği ameliyatlarının yapılamaması gibi bir genelleme yoktur. Ancak; düz ve güzel bir karına sahip olduktan sonra karın kaslarının ve derisinin doğumla birlikte tekrar deformasyona uğrayacağı düşünüldüğünde, karın germe ameliyatlarının doğumdan sonra yapılması daha uygun olur. Doğumdan 1 yıl sonra ameliyat yapılabilir. 

  Ameliyat sonrasında korse kullanımı, bu tarz operasyonlar için gereklidir. Hayata hızlı adapte olmanızı ve ameliyat sonrası hedeflenen görünüme daha çabuk ulaşmanızı destekler. Operasyondan hemen sonra size sağlık personeli tarafından giydirilen korsenin 3 hafta kalması tavsiye edilir.

  Karın germe ameliyatlarından sonra normal hayata dönüş için yaklaşık 1 hafta 10 gün kadar süre gerekmektedir. Ancak, herkesin iyileşme ve toparlanma süreci farklıdır. Tam olarak karnın esas şeklini alması ve başarılı sonuca ulaşılması yaklaşık 6 ay ile 1 yıl arasında tamamlanmaktadır. Bu süreçte mutlaka düzenli egzersiz ve diyet yapılmalıdır.

  Yalnızca karın germe değil, pek çok ameliyattan sonra iz kalabilir. Ancak cerrahlar tarafından bu izler, doğal vücut izlerin bulunduğu bölümlerde veya görünmeyen bölgelerde konumlandıracaktır. Bu ameliyatlardan sonra oluşabilecek izler bikini bölgesinin altında kalacağı için mayo ve bikini gibi kıyafetler rahatlıkla giyilebilir. İzlerin soluk bir renk alması yaklaşık 1 yıla yakın sürer. Sonrasında ise belli belirsiz bir görünüme ulaşabilir. Bu ameliyatın uygulandığı kişilerin vücutları çok daha orantılı ve hoş bir görünüme kavuştuğu için, soluk izlerden rahatsız olmadıkları görülmektedir

  Abdominoplasty Detaylı Bilgi Al

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir