RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

  Alın Germe

  Alın Germe

  Yaşlanmaya bağlı olarak alın bölgesinde sarkmalar, kırışıklıklar oluşur. Bu durum kişinin yorgun ve yaşlı görünmesine yol açar.Alın germe ameliyatı; kaşları ve alın bölgesini gererek daha genç görünmek için yapılan prosedürün adıdır.Bu kırışıklıkları gidermek için alın germe ameliyatından önce botulinum toksini uygulamasına başvurulabilinir ; ancak bazı hastalar sık sık botulinum toksini yaptırmak yerine kalıcı bir çözüme ulaşmak istemektedir. İşlem sonrasında alındaki kırışıklıklarla birlikte sarkmalarda önlenir.
  Antalya Burun, Göz Kapağı, Meme, Yanak İnceltme, İmplant ve Göğüs Estetiği, Estetik Burun Bişektomi Plastik Cerrahi, Saç Ekimi Merkezi, Diş Kliniği

  Alın Germe Hakkında Sık Sorulan Sorular

  Alın germe operasyonu kişinin ve cerrahın ortak kararına göre lokal anestezi, sedasyon anestezisi veya genel anestezi altında yapılan; yaklaşık 60 dakikalık bir işlemdir. Operasyon esnasında kaş kaldırma işlemimide beraberinde yapılır. Saçlı derinin 3-4 cm içinden bütün bir alın bölgesi boyunca kesi yapılır. Belli bir plan içerisinde kalınarak, o bölgedeki damar sinir paketlerine zarar vermeden ve kanamaya yol açmadan yavaş yavaş itinayla kaş bölgesine kadar inilir.
  Kaşlar serbestleştirilir ve operasyon öncesi hasta ile görüşülerek yapılan ölçümlere göre deri yukarı çekilir. Fazla deri kesilerek çıkartılabilir. Cilt altı ve cilt dikişi atılarak işleme son verilir. Operasyon tamamlandıktan 4 saat sonra hasta rahatlıkla taburcu edilip evine gönderilirebilir. Yüz ve alın bölgesinde kişiye göre değişmek kaydıyla ödem ve morluklar oluşabilir. 1-2 gün boyunca hafif düzeyde ağrı meydana gelebilir.Sıkı bandajlar ilk 2 gün boyunca sürekli, 3.günden sonra ise sadece geceleri kullanılmalıdır. Hasta, 2.günden sonra normal yaşamına dönebilir.Alın germe operasyonundan 10gün sonra dikişler alınır.10 günlük bu süreçte ağır spor yapılmamalıdır. Operasyonun en önemli dezavantajı ise dikiş bölgesinde saç çıkma problemleri ve 3-4 hafta boyunca bölgede uyuşma hissidir.

  Genel olarak düşünüldüğünde ergenlik çağını geçmiş, kaş yapısını ve alın yapısını beğenmeyen herkese yapılabilir.

  Bu işlem diğer operasyonlara nazaran sonuçları bakımından geriye dönüş olmayacağı için, kişinin ne istediğini çok iyi bilmesi ve kesin karar vermesi gerekir.

  Ayrıca;

  • Pıhtılaşma problemi olan kişilere,
  • Kronik cilt ve bağ dokusu problemi olan bireylere,
  • Akut enfeksiyon döneminde uygulanamamaktadır.

  Hayır, operasyon genellikle 1 saat kadar sürer. Hasta 4 saat dinlendikten sonra evine gönderilebilir.

  Genel olarak çok büyük bir problem yaşanmamaktadır. Ağrı ve ödem olursa antienflamatuar ilaçlarla bu şikayetler giderilmeye çalışılır. Ödem için birkaç gün bandaj kullanılması gerekebilir. Dikiş bölgesinde uyuşukluk ve his kaybı olabilir. Tüm şikayetler sürekli azalacak ve yaklaşık 2-3 ay içerisinde tamamen ortadan kalkacaktır.

  Kişinin yaşlanması devam ettiği sürece tekrar kırışıklık olma ihtimali her zaman vardır. Ancak, genel görünüm hiçbir zaman işlem öncesi duruma geri dönülmeyecektir.

  Makalelerimiz

  Ankara Meme Küçültme

  Ankara Meme Küçültme Kadınlarda kozmetik problemler yaratmasının yanı sıra meme büyüklüğünün fazla olması hastanın yaşam konforunu bozabilmekte ve…

  Jinekomasti

  Jinekomasti, genellikle genç yaşlarda başlayan ve erkeklerde fazla kilolu olmakla ilişkilendirilebilen kadın tipi meme büyümesidir. Hastalar genellikle çocukluktan…

  Kalça Estetiği

  Kalça Estetiği Kadın vücut orantının en önemli üç bileşeninden biri olan kalçalar, şekli ve büyüklüğü ile sosyal ve…

  Alın Germe Detaylı Bilgi Al

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir