RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

  Antalya Karın Germe

  Karın Germe Ameliyatı,Karın Germe Fiyatları Ankara,Antalya Karın Germe Fiyatları,Antalya Burun, Göz Kapağı, Meme, Yanak İnceltme, İmplant ve Göğüs Estetiği, Estetik Burun Bişektomi Plastik Cerrahi, Saç Ekimi Merkezi, Diş Kliniği

  Antalya Karın Germe Abdominoplasti, kilo alımı, hamilelik ve benzeri nedenlerle gevşek karın derisinin cerrahi olarak çıkarılmasıdır. Operasyon sırasında gevşek karın duvarı da sıkılaştırılabilir. Karın germe ameliyatı genellikle karın ve bel bölgesine yapılan lazer liposuction ve karın germe ameliyatı ile kombine edilir.

  Antalya Karın Germe Ameliyatını Kimler Yaptırabilir?

  Karın sarkması şikayeti olan her yaştan erişkin hastaya uygulanabilir. Genellikle genç yaş grubunda obezite ile ilişkilendirilirken, gebelik sonrası orta ve ileri yaş grubunda daha sık görülmektedir. Günümüzde obeziteye bağlı problemler sıklıkla gözlenmekte ve obezite cerrahisi dediğimiz kilo verme ameliyatları sonrasında hemen hemen her hastadan yaklaşık aynı oranda gebelik sonrası sarkma şikayeti istenmektedir. Vücut ağırlığındaki artışla birlikte, yağlar çoğunlukla karında depolanır. Yağın artmasıyla birlikte artan deri altı kitlesi üzerindeki deriyi genişletir ve fazla büyümüş deri elastikiyetini ve sarkmasını kaybeder ve hasta kilo verse bile asla eski şeklini alamaz.

  Hamilelik sırasında karında yer kaplayan fetüs büyüdükçe cildin sarkmasına neden olur ve doğumdan sonra gerilen cilt eski haline dönemez.

  Karın Germe Çeşitleri

  Genellikle mini ve tam karın germe olarak sınıflandırılır. Bunun dışında karın bel bölgesine lazer liposuction eklenip eklenmediğine ve rektal kıvrım dediğimiz karın duvarı germelerinin eklenip eklenmediğine göre işlem farklılık gösterebilir.

  1.Mini Karın Germe

  Mini karın germede karın derisi göbek hizasına yükseltilir, kasık bölgesinden yapılan bir kesi ile parça aşağı doğru gerilir, bu parçanın yaklaşık yarısı alınır ve alt karın sıkıca kapatılır. Dren kullanılmaz ve ilk günlerde dahi hastanın ileri yürümesine gerek kalmaz. Korse süresi daha kısadır. Karnın üst kısmı bu işlemden etkilenmediği için sadece göbek deliğinin alt kısmında sarkma ve çatlakları olan hastalara uygundur.

  2.Tam Karın Germe

  Uyluk hattından yapılan bir kesiden girilerek karın derisi göğüs kemiğine kadar kaldırılır, ardından parça gerdirilir ve göbek deliğinin üst kısımlarından uyluk hattına kadar olan kısım tamamen çıkarılır. Bu işlem sırasında göbek deliği korunarak aynı hizada yapılan küçük bir kesiden çıkarılır ve eskisinden daha düzenli bir şekilde yenilenir ve çıkarılır. Karın germe ameliyatı ancak karın duvarını oluşturan kasların karın ortasında birbirine yaklaştırılarak dikildiği tam karın germe ameliyatı sırasında yapılabilir. Karın germe operasyonu ile alınan kısımda kalan kesiler kendiliğinden geçecektir. Göbeğin üst kısmındaki kesiler aşağı kaydırılır ancak çıkarılamaz.

  Karın germe ameliyatından önce kilo vermek gerekir mi?

  Karın germe ameliyatını özel kliniğimizde genellikle lazer liposuction ile birlikte uyguladığımız için ameliyat başlangıcında uyguladığımız lazer liposuction sayesinde hastanın ameliyat öncesi kilo verme ihtiyacını ortadan kaldırıyoruz. Her halükarda hastalardan ameliyat öncesi kilo vermesi istendiğinde ameliyat öncesi kilo vermek için hastayı eve göndermek çok mantıklı bir yaklaşım gibi görünmemektedir çünkü bu hastaların kolay kolay baş edemeyecekleri bir sorundur. Ayrıca diyet ve egzersiz gibi yöntemlerle kilo verilirken yağ hücrelerinin sayısı değişmediği için yağ depolama potansiyeli devam etmektedir.

  Karın germe ameliyatından sonra ağrı olacak mı?

  Karın germe ameliyatında ağrı değil, karındaki gerginlik hissi baskındır. Oturma, ayakta durma gibi vücut hareketlerinin ilk haftasında hafif ağrılar görülebilir. Korse kullanımı, karnı sabit tuttuğu için hareketten kaynaklanan ağrıyı azaltır. Üç gün içinde stres atıldıktan sonra hasta rahat bir karınla ​​ağrısız yaşamına devam eder.

  Doğum yaptıktan sonra ne zaman karın germe ameliyatı olabilirim?

  Annenin beklentilerine bağlı olarak doğum sonrası dönem bittikten sonra annenin hamilelikte aldığı kiloları vermesi beklenmeden karın germe ameliyatı yapılabilir. Ancak annelerin genellikle emzirme dönemi bitene kadar bunu yapma imkanı yoktur. Karın germe ameliyatının normal doğumda mı yoksa sezaryende mi yapılabileceğini merak eden annelere, bebekleri henüz yeni dünyadayken ameliyatın mantıklı olmayacağı söylendi.

  Karın germe ameliyatı sonrasında ne zaman hamile kalabilirim?

  Gebelik süresinin 9 ay olduğu göz önüne alındığında iyileşme süreci doğuma kadar tamamlanacağı için ameliyat sonrasında dilediğiniz zaman hamile kalmanız mümkündür. Ancak ameliyattan sonra hamile kalırsanız, karın sarkma sürecinin tekrar ortaya çıkması olasıdır.

  İkinci kez karın germe ameliyatı olabilir miyim?

  Elbette ikinci kez karın germe ameliyatı olabilirsiniz. Bu durum genellikle hamilelikten sonra gözlenebilir, çünkü ameliyat sonrası yağ o bölgede depolanamaz ve tekrar sarkar.

  Karın Germe Ameliyatını SGK veya Özel Sağlık Güvencesi Karşılayacak mı?

  Karın Germe Ameliyatı konusu, ciddi bir sağlık sorunu olmadığı müddetçe; herhangi bir sigorta şirketi tarafından karşılanmamaktadır.

  Regl (Adet Döneminde) Geçirirken karın germe yapmak mümkün mü?

  Ameliyatlarımızın hiçbirinde (genital estetik de dahil) adet kanaması ile ters bir reaksiyon yoktur.

  Cerrahi süreç nasıl İlerliyor?

  Rutin ameliyat öncesi muayene ve konsültasyonların ardından genel anestezi altında yaklaşık 1,5 saat operasyon gerçekleştirilir. Lazer liposuction ve karın duvarı sıkılaştırma genellikle karın alt sırt bölgesinde yapılan ameliyatlara eklenir. Kasık bölgesine yerleştirilen lağım ve bel korsesi ile hasta midesinin delikte kalması ve genişlememesi için en fazla bir gece hastaneye götürülür.

  Cerrahi  Dren nedir?

  Cerrahi Dren, ameliyat yapılacak bölgeye uygulanan ve bu bölgede olası kan ve doku sıvılarının birikmesini önleyen, ucuna takılan negatif basınç tankı sayesinde kanülün içeride kalan kısmından sıvıyı tahliye eden bir cihazdır. Tam Karın germe ameliyatlarında kan birikmesi riskinden ziyade işlem sonrası ilk hafta, yüksek risk taşıyan doku sıvısının birikmesini önlemek için hemen hemen her hastaya yapılır. Ayrıca içeriye uyguladığı negatif basınç sayesinde cilt ve kas dokusunun birbirine yapışmasını kolaylaştırır. İşlem sonrası sıvı miktarı azaldığında ve doldurulan sıvı miktarının ölçümüne göre rengi değiştiğinde, genellikle ilk birkaç gün ağrısız bir şekilde dışarı çekilerek çıkarılır.

  Ameliyat sonrasında nelere dikkat etmeliyim?

  İlk üç gün karın korsesi hiç açılmaz ve hasta yatarken midesi delikte kalacak şekilde pozisyonlanır ve ayağa kalktığında biraz öne doğru yürür. Üçüncü günden itibaren banyodan çıkar ve hasta dik pozisyonda yürür. Önlem olarak antibiyotik tedavisi uygulanır ve üç hafta korse kullanılması gerekir. Yara iyileşme süreci tamamlandıktan sonra yara izi bakımı başlar ve altı ay boyunca devam eder. Olası morluklar yaklaşık iki hafta içinde geçer ve ödemin inmesi biraz daha uzun sürer.

  Ameliyat Sonrasında Yara İzleri Ne Zaman Geçer?

  Yara izleri, sezaryen izine benzer, ancak biraz daha uzun, ince bir düz çizgi ile sonuçlanır, dikiş izi yoktur, zamanla ve yara izi azaltıcı kremlerin etkisiyle silikleşir ve daha uzun zaman sonra tamamen belirsiz düz ince çizgi halini alır.

  Karın germe ameliyatı sonrasında ne zaman günlük hayata ve iş hayatına dönebilirim?

  Hastalar genellikle üç güne kadar karın gerginliğini azaltarak ve drenleri çıkararak günlük hayatlarına dönebilirler. Bir hafta sonra rahatlıkla çalışma hayatlarına dönebilirler. Ancak tamamen iyileşip işine dönmek isteyen hastalar için 20 güne kadar istirahat raporu düzenlenebilir.

  Deneyimli bir plastik cerrah tarafından yapıldığında hayati tehlike arz eden bir işlem olarak kabul edilmez. Her ameliyatta görülebilen basit müdahalelerle düzeltilebilecek minimal sorunlar bu ameliyat için de geçerlidir.

  Karın Germe Ameliyatı Fiyatları, mini, tam veya lazer liposuction veya lazer liposuction’ın dahil olmasına göre değişir. Antalya karın germe ameliyatı hakkında bilgi almak için bizimle sayfamızdan iletişime geçebilirsiniz.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir