RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

  Antalya Lazer Liposuction

  Antalya Lazer Liposuction Ameliyatı,Lazer Liposuction Sonrası Deri Sarkması Lazer liposuction ameliyatı öncesinde zayıflama gerekiyor mu?

  Antalya Lazer Liposuction, geleneksel liposuction ile lazer teknolojisinin birleşimidir. Geleneksel liposuctionda sadece deri altı yağ dokusu parçalanarak solunurken, lazer liposuctionda liposuction öncesi ve sonrası aynı açık delikten girilerek dokuya lazer enerjisi uygulanır. Böylece sadece yağların alınması yeterli olmayıp lazerin etkisiyle ameliyat sonrasında da yağ yıkımı ve sıkılaşma süreci devam etmektedir. En verimli ve gözle görülür sonuçları olan lokal seyreltme yöntemidir.

  Antalya Lazer Liposuction

  Topikal düzensizlikler, kontur bozuklukları ve kilo sorunu yaşayan her yaş ve cinsiyetten hastaya rahatlıkla uygulanabilir. Lazer liposuction öncelikle bir kilo verme yöntemi olmasa da kontür bozukluklarını düzeltmek için alınan yağlar kilo vermeyi de sağlar.

  Klasik liposuction ile lazer liposuction arasındaki fark

  Klasik liposuctionda işlem o anda parçalanan ve alınan yağ hücreleri ile sınırlıdır. Ameliyat sonrası bölgenin oluşumu, uygulayıcının beceri ve bakımına bağlıdır. Ameliyat sonrası herhangi bir sıkılaştırma yapılmadığı için bu durum bölgede bazı düzensizliklere ve sarkmalara neden olabilir.

  Lazer liposuctionda liposuction öncesi uygulanan lazer dozu yağ hücrelerinin verimli ve homojen bir şekilde yok edilmesini sağlar. Liposuction yapılmasa bile sadece lazer uygulaması lokalize rahatlamada oldukça etkilidir. Emme yoluyla emilen yağ hücreleri dışında lazerle yok edilen hücreler işlemden sonra aylarca yok edilmeye ve yok edilmeye devam eder ve bu da sürekli bir incelme süreci ile sonuçlanır. Aspirasyon sonrası uygulanan lazer dozu ise cilt altı dokusunu yağdan zarar görmüş bir homojenlik ile küçülterek cildin zemine yapışmasını sağlayarak bölgede oluşabilecek yüzeysel düzensizlikleri önleyerek sarkmalara neden olmaz. Aynı zamanda lazerin etkisiyle daha hızlı iyileşme beklenir, ameliyat sonrası ağrı ve morlukların daha az olması beklenir.

  Yağ aldırma ameliyatında kilo sınırı var mı?

  Genelde alınacak hacim hastanın kilosuna ve vücut direncine göre hastanın hemodinamisini bozmayacak şekilde şekillendirilir. Aşırı miktarda yağın aynı anda alınması sıvı dengesini olumsuz etkileyerek hastanın hayatını tehdit edebilir. Genellikle bu işlem sırasında üst sınır 10 litre civarındadır. Bu da yaklaşık 8 kilograma tekabül etmektedir. Ses ne kadar uzaklaştırılırsa ameliyat sonrası yorgunluk şikayeti o kadar artar. Sadece kontur düzeltme için yapılan uygulamalarda hasta operasyondan sonra herhangi bir olumsuzluk hissetmez.

  Klasik  liposuction ile karşılaştırıldığında sinir uçlarının lazerle duyarsızlaştırılması sonucu daha az ağrılıdır ve bir veya birden fazla bölgeye uygulandığında çıkarılan hacme bağlı olarak hastalar aynı gün içerisinde ağrısız günlük hayatlarına dönebilirler. Daha fazla bölgeye uygulandığında ağrıdan ziyade kütle kaybından dolayı yorgunluk meydana gelebilir. Oluşabilecek hafif ağrı, tedavi edilen bölgenin hareketiyle şiddetlenir, ancak kalıcı ağrı olmaz.

  Ameliyat öncesi muayene ve konsültasyonların tamamlanması ile küçük alanlar dışında genel anestezi altında nispeten kısa süreli bir günlük antalya lazer liposuction ameliyat planlanır. Uygulama yapılacak bölgenin topografyası ve dozaj gereksinimleri belirlendikten sonra, alana ulaşmak için en az görünen alandan birkaç milimetre uzaklıkta bir delik açılır. İlk olarak, bu açıklıktan ağrı kesiciler ve vazokonstriktör ajanlar içeren şişmiş sıvı adı verilen bir sıvı sokulur. Daha sonra aynı delikten lazer probu ile girilerek yeterli dozda lazer ışını verilir ve yağın yok edilmesi sağlanır. Bir sonraki adımda aspirasyon kanülünün olduğu bölgeden yağ emilir. Son aşamada ise tekrar lazer cihazı kullanılır ve deriyi sıkılaştırmak ve kanamayı durdurmak için gerekli dozda bölgeye lazer ışını verilir. Açık olan delik tek dikişle kapatılır ve bandaj ve korse uygulanır.

  Diğer kozmetik işlemlerde olduğu gibi liposuction özel sağlık sigortası veya SGK kapsamında değildir.

  Ameliyat sonrası günlük hayata ne zaman döneceğim ne zaman çalışabileceğim?

  Kontur bozukluğu düzeltme nedeniyle belirgin hacim kaybı yaşamayan hastalar aynı gün günlük hayatlarına dönebilir ve ertesi gün çalışabilirler. Hareket halindeyken görülebilen hafif ağrılar dışında herhangi bir zorluğu yoktur. Hiçbir hareket onaylanmamış sayılmaz. Hacimleri kilo vermeye yetecek kadar yüksek olan hastalarda işlem yine günlük olarak planlanır ve hasta aynı gün günlük hayatına dönebilir. Yorgunluk seviyesinin azaldığı çalışma hayatına dönüş yaklaşık bir hafta sürebilir. Üç haftalık korse kullanım süreci ile hasta tedavi edilen bölgede aktif spor aktiviteleri dışında her şeyi yapabilir. İşlemden hemen sonra dahi duş alınmasına herhangi bir engel yoktur. Olası ödem ve morluklar birkaç hafta içinde geçerken, lazerin neden olduğu sertleşmenin geçmesi sekiz haftayı bulur. Tedavi edilen bölgenin son şeklini alması aylar alabilir.

  Tam iyileşme için 20 güne kadar istirahat raporuna ihtiyaç duyan veya isteyen hastalara işe başlamadan önce verilebilir.

  Liposuction sonrasında vereceğiniz tavsiyeleriniz nelerdir?

  Ameliyattan sonra hastanın mümkün olduğu kadar hareketli olması istenmekte, bu da iyileşme sürecini hızlandıracak ve ödemi ortadan kaldıracaktır. Alanın aktif olarak egzersiz yapmasının yaklaşık bir ay sürmesi bekleniyor. Ameliyat sonrası ödem ve morlukları azaltmak için çeşitli jeller kullanılır ve herhangi bir sistemik tedavi önerilmemektedir. İstenildiği takdirde milimetre büyüklüğündeki giriş deliklerinde iz azaltıcı maddeler de kullanılabilir.

  İyileşme sürecini hızlandırdığı ve ödemi azalttığı için operasyondan hemen sonra hastanın yürüyüş, koşu gibi aktivitelere hemen başlaması önerilir. Tedavi edilen bölgenin etkili bir şekilde çalışması için yaklaşık bir ay beklenmesi önerilir. Bu operasyondan sonra bölgeye uygulanan aktif egzersizler, kas örtüsü inceldikçe hastanın fiziksel görünümünde olumlu değişiklikler sağlar. Bu nedenle uygun bir süre sonra hastanın egzersizle kas geliştirmek istediği duruma ulaşmasını sağlar.

  Antalya Burun Estetiği, Estetik Burun Merkezi.

  Antalya Burun, Antalya Estetik Burun Ameliyatı konusunda başarılı doktorumuz Operatör Doktor Hadi Nural hocamız antalya burun estetiği konusunda sorularınızı cevaplamaya her zaman hazır. Mediface Antalya Tıp Merkezi olarak,  1997 yılından bu yana en teknolojik ekipmanlarımız ile yıllardır siz değerli müşterilermize  güvenle hizmet veriyoruz. Merkezimizde normal odaların yanı sıra; 10 VIP hasta odası bulunmaktadır. Mediface Tıp Merkezi Sağlık ve güzellik hizmetlerini yurtiçi ve yurtdışı hastalarına yıllardır güvenli ve konforlu bir şekilde sunmaktadır.

  Pratiğimizde doğum yapan hastalarımıza daha çok meme altı hattından girmek için kas altı seviyesinde yuvarlak protezler uyguluyoruz. Ancak hastanın beklentilerine göre anatomik modeller (Drop) ve alışılmadık büyüklükte protezler de uygulayabiliyoruz. Ameliyattan yarım saat sonra hastalarımız üstlerini giyinip sutyenlerini takarak aynı gün rahatlıkla evlerine gidebilirler.

  3 gün sonra duş alma imkanı bulan hastalardan 3 hafta sutyenimizi kullanmaları istenir. Bu nedenle iyileşme süresi çok kısadır ve hasta birkaç gün içinde rahatlıkla günlük hayatına dönebilir. Kasların ve derinin gevşemesi ve memelerin normale dönmesi birkaç ayı bulabilir. Bu bilgiler ışığında doğuştan hastalarımız da diğer hastalarımız gibi istedikleri görünüme kısa sürede kavuşabilir ve kendilerini daha iyi hissedebilirler.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir