RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

  Antalya Meme Büyütme

  Meme Küçültme Ameliyatı 2021 Antalya

  Antalya Meme Büyütme, meme boyutunun silikon protez kullanılarak cerrahi olarak büyütülmesidir. Antalya’da 60 yıldır dünyada uygulanan en sağlıklı meme büyütme yöntemi meme protezi ameliyatıdır. Tam gelişmiş göğüslerini küçük veya düzensiz bulan her yaştaki kadınlara veya trans bireylere uygulanabilir. Ayrıca şikayeti az olan hastalarda meme dikleştirme ameliyatı ile birlikte uygulanabilir.

  Antalya Meme Büyütme

  Muayene sırasında hastanın göğüs çevresi ölçümleri alınır ve hastaya bedenden beklentisi sorulur. Bu parametrelere dayanarak ortalama silikon (implant) hacmi belirlenir. Bu pozisyon hastanın 4 boyutlu görüntüsü alınarak ve ameliyat sonrası protez ile görüntü simüle edilerek geliştirilebilir. Ayrıca hastanın sutyeninin üzerine farklı boy ve farklı profillerdeki protez örneklerini yerleştirerek fikir sahibi olabiliyoruz. Ancak işlem sırasında ortalama setten iki beden büyük ve iki küçük beden alınır ve tüm bedenler ameliyat sırasında denenir ve hastanın ölçü ve beklentilerine uygun olan bu bedende protez uygulanır. Dolayısıyla tüm bu bilgiler ışığında hasta operasyon sonrasında herhangi bir hacim problemi yaşamamaktadır.

  Antalya Meme Büyütme  Çeşitleri

  Öncelikle hastanın yaşı, meme yapısı, emzirme öyküsü ve beklentileri belirlendikten sonra planlanan meme şeklinin daha doğal mı yoksa daha dolgun mu olacağı açısından protezin yuvarlak mı anatomik (sarkan) mı olacağına karar verilir. memenin üst kısmı da olabilir. Anatomik protez (damla) memenin üst kısmını boş bıraktığı için memenin doğal şekline daha uygun görünmektedir. Bu nedenle dokusu neredeyse hiç olmayan daha genç hastalarda daha uygun görünmektedir. Yuvarlak protez (silikon), memenin üst yarısı dahil olmak üzere daha homojen bir dolgunluk sağladığı için özellikle memenin üst kısmının boşalmasından şikayet eden, emzirme öyküsü olan orta yaşlı hasta grubu için uygundur.

  Son yıllarda öne çıkan bir diğer özel seçenek ise aynı boyuttaki normal bir protezden %30 daha hafif olan bir protezin seçilmesidir. Bu seçenek özellikle aktif olarak spor yapan ve bol takım elbise kullanmak isteyen hastalara önerilir. Hafif takım elbise yuvarlak ve damla seçeneklerine sahiptir.

  Meme Protezi Nasıl Olmalıdır?

  Kas altı protezi için uygun olan her hastanın farklı beklentileri yoksa kas altı planı tercih edilir. Kas dokusu protez üzerinde güçlü ve kalın bir örtü oluşturur, protezin stabilitesini arttırır, ciltte protez kıvrım olasılığını ortadan kaldırır, enfeksiyon riskini azaltır, protezi meme dokusundan izole ederek meme görüntüleme yöntemlerinde tutarlılık sağlar. Yine hastalarımızın özel istekleri yoksa, büyük meme dokusu olan hastalarda kas üstü planı tercih etmek gerekebilir. Bu, mevcut meme kitlesinin ve kas altındaki protez kitlesinin iki ayrı şişlik (çift kabarcık) olarak görünmesini engeller. Son zamanlarda dual plan (dual plan) adı verilen yaklaşım protezin alt kısmını biraz kas dışında bırakarak ameliyat sonrası vatandaşlığa geçme sürecini kısaltmıştır. Genellikle bu planda uygulamalar yapılır.

  Meme Protezi Emzirme Hissini Etkiler mi?

  Silikon, kas altı veya kas üstü plana uygulansa da meme başı hissini alan süt bezleri, süt kanalları ve sinir uçları ile doğrudan ilişki kurmaz. Ayrıca yapılan kesi ve meme protezi yerleştirme planı yukarıda belirtilen unsurlara zarar vermez. Bu nedenle protez ameliyatı sonrasında meme başı hissinde bir değişiklik olmaz ve emzirme yeteneği korunur.

  Meme Protezi Göğüs Kanserini Tetikler mi?

  Son 40 yılda dünyada uygulanan en sağlıklı ve en tatmin edici sonuçlara sahip olan meme küçültme yönteminin aksine meme büyütme yöntemi silikon meme implantlarıdır. Geçmişte, markanın sentetik yüzey kaplama malzemesi, milyonda birden daha düşük bir lenfoma oranıyla ilişkilendirildi. O günden bugüne geldiğimiz zamanı karşılaştırarak, meme implantlarının meme kanserine neden olduğuna veya meme kanserini gizlediğine dair bir kanıt olmadığını söyleyebiliriz. Meme kanserinin erken teşhisinin hayati önem taşıdığı bu dönemde Dünya Sağlık Örgütü (WHO), meme protezi kullanan kadınlara, protezi olmayanlara göre farklı bir korunma programı önermemektedir.

  Meme Protezi Fiyatları

  Meme protezi ameliyatı fiyatları protezin boyutundan bağımsızdır. Fiyat farkı esas olarak protezin şeklini yani anatomik mi yoksa yuvarlak mı olduğunu belirler. Diğer bir faktör ise, otel işletmeciliği hizmeti veren bir hastanede operasyonun hangi düzeyde gerçekleştirildiğidir.

  Göğüs Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılmaktadır?

  Hastalarımızın rutin ameliyat öncesi muayene ve konsültasyonlarını tamamlayabildikleri, genel anestezi altında yapılan ameliyatı 30 dakika boyunca tamamlayabildikleri, ameliyattan sonraki birkaç saat içinde anesteziden iyileşme sürecini tamamlayıp taburcu olabildikleri günlük bir işlemdir. Ameliyattan sonra hastane. aynı gün. Basit bir bandajla drenaj hortumunun kullanılmadığı ve 3 hafta sutyen giyildiği meme alt çizgisinden 3 cm’lik bir kesi ile biten küçük bir operasyondur.

  Aynı gün taburcu olan hasta operasyon sırasında giydiği sutyenini 3 gün boyunca çıkarmaz ve bu nedenle operasyon bölgesi nemlenmez. Bu arada antibiyotikler ve ağrı kesiciler sadece önlem amaçlı kullanılmaktadır. İlk kontrole gelen hastanın pansuman 3 gün sonra açılır ve ardından pansuman püskürtülür.

  Sütyen takmaya devam eden hasta 3 günden itibaren duş alabilir ve 10 gün sonra pansuman püskürtülerek çıkarılır ve memenin doğallaştırılmasını hızlandıran masaj etkisi başlar. . Ameliyattan sonra önerilen sutyen 3 hafta kullanılır, sonrasında hasta sutyen takmamakta veya kendi kararını vermemekte serbesttir. Ödemlerin azalması, kasların ve cildin gevşemesi 6 ila 12 ay gibi bir sürede tamamlandığı için meme formunun son şeklini alması bir yılı bulabilir.

  Göğüs BÜyütme Ameliyatı Sonrası Yara Bakımı (Pansuman) Nasıl İşliyor?

  Genel olarak meme büyütme ameliyatından sonra memenin yaklaşık 3 cm altındaki kesi kozmetik dikişlerle kapatıldığı için dikişlerin alınmasına gerek yoktur. İlk başta normal deriden biraz farklı bir renkte görünen çizgisel iz, zamanla memenin altında tamamen kaybolur, opaklaştıkça çok opak hale gelir. İlk altı ayda indirgeyici ajanların kullanılması bu sürece katkı sağlar.

  Antalya Burun Estetiği, Estetik Burun Merkezi.

  Antalya Burun, Antalya Estetik Burun Ameliyatı konusunda başarılı doktorumuz Operatör Doktor Hadi Nural hocamız antalya burun estetiği konusunda sorularınızı cevaplamaya her zaman hazır. Mediface Antalya Tıp Merkezi olarak,  1997 yılından bu yana en teknolojik ekipmanlarımız ile yıllardır siz değerli müşterilermize  güvenle hizmet veriyoruz. Merkezimizde normal odaların yanı sıra; 10 VIP hasta odası bulunmaktadır. Mediface Tıp Merkezi Sağlık ve güzellik hizmetlerini yurtiçi ve yurtdışı hastalarına yıllardır güvenli ve konforlu bir şekilde sunmaktadır.

  Pratiğimizde doğum yapan hastalarımıza daha çok meme altı hattından girmek için kas altı seviyesinde yuvarlak protezler uyguluyoruz. Ancak hastanın beklentilerine göre anatomik modeller (Drop) ve alışılmadık büyüklükte protezler de uygulayabiliyoruz. Ameliyattan yarım saat sonra hastalarımız üstlerini giyinip sutyenlerini takarak aynı gün rahatlıkla evlerine gidebilirler.

  3 gün sonra duş alma imkanı bulan hastalardan 3 hafta sutyenimizi kullanmaları istenir. Bu nedenle iyileşme süresi çok kısadır ve hasta birkaç gün içinde rahatlıkla günlük hayatına dönebilir. Kasların ve derinin gevşemesi ve memelerin normale dönmesi birkaç ayı bulabilir. Bu bilgiler ışığında doğuştan hastalarımız da diğer hastalarımız gibi istedikleri görünüme kısa sürede kavuşabilir ve kendilerini daha iyi hissedebilirler.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir