RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

  Antalya Meme Dikleştirme

  Bireylerde Meme Büyütme Ameliyatı,Antalya Burun, Göz Kapağı, Meme, Yanak İnceltme, İmplant ve Göğüs Estetiği, Estetik Burun Bişektomi Plastik Cerrahi, Saç Ekimi Merkezi, Diş Kliniği

  Antalya Meme Dikleştirme, kadınlarda hamilelik gibi sonradan kazanılmış nedenlere bağlı olarak meme sarkmaları oluşabileceği gibi, hamilelik yaşamamış kadınlarda da, biraz daha ileri yaşlarda yerçekimi etkisiyle oluşan kaçınılmaz bir süreçtir.

  Antalya Meme Dikleştirme

  Hamilelik ve emzirme döneminde hormonların etkisiyle büyüyen ve büyüyen meme dokusu, memenin derisini sıkılaştırır ve fazla ağırlığının etkisiyle dokuyu taşıyan bağları gevşetir. Emzirme tamamlandıktan sonra cilt ve bağ dokuları eski haline dönemez ve özellikle üst kısımları sönük bir doku ortaya çıkar ve alt kısımda kist görünümündedir. Meme ucunda da benzer değişiklikler görüldü. Meme başı diğer taraftan ziyade aşağı inme eğilimi gösterir ve kahverengi kısım genişler ve düzensiz hale gelir. Meme başı değişiklikleri hamile olmayan kadınlarda sıklıkla fark edilmezken, memenin üst kısmındaki akıntı ve düzleşme yaşla birlikte hafif derecede ortaya çıkar. Sütyen kullanımının operasyonu ne kadar etkilediği tartışmalıdır.

  Meme dikleştirme ameliyatı meme başı çevresi ve meme başı ile meme alt çizgisi arasındaki alana girilerek yapılır. Meme başı daralır ve etrafındaki düzensizlik kaybolur ve mükemmel çapta düzgün bir daire oluşturur. Ameliyatın en önemli kısımlarından biri olan meme ucu kaldırma da bu sırada yapılır. Aşağı doğru yer değiştiren meme ucu ideal yüksekliğe ulaşır. Daha sonra memenin sarkan kısmı döndürülerek üst tarafa doğru dolgunluk sağlanır, alt kısımdaki fazla deri parçaları alınır ve memeye yeniden kavuşturulur. Yukarı doğru doku hacmi, hastanın memnun kalacağı meme boyutuna ulaşamayacak kadar büyük değilse, operasyona meme protezi de eklenebilir. Böylece göğüsler de büyütülür.

  Prosedür güvenlidir ve meme ucu ve süt kanallarının hissini korur. Ameliyattan sonra emzirme yeteneğinin kaybolmasına neden olmaz. Meme ağırlığı şikayeti olmayan ve sarkma şikayeti olan hastalarda daha küçük izlere neden olduğu için küçültme işlemine göre daha uygundur.

  Antalya Meme Dikleştirme Ameliyatı Kimler İçin Yapılabilir?

  Meme sarkması kadınlarda hamilelik gibi sonradan kazanılmış nedenlere bağlı olarak oluşabileceği gibi gebelik yaşamamış kadınlarda da yerçekimi etkisiyle, biraz daha ileri yaşlarda meydana gelen kaçınılmaz bir süreçtir. Hamilelik ve emzirme döneminde hormonların etkisiyle büyüyen ve büyüyen meme dokusu, memenin derisini sıkılaştırır ve fazla ağırlığının etkisiyle dokuyu taşıyan bağları gevşetir. Emzirme tamamlandıktan sonra cilt ve bağ dokuları eski haline dönemez ve özellikle üst kısımları sönük bir doku ortaya çıkar ve alt kısımda kist görünümündedir. Meme ucunda da benzer değişiklikler görüldü. Meme başı aşağı doğru eğilir, kahverengi kısım şişer ve düzensizleşir. Meme başı değişiklikleri hamile olmayan kadınlarda sıklıkla fark edilmezken, memenin üst kısmındaki akıntı ve düzleşme yaşla birlikte hafif derecede ortaya çıkar. Sütyen kullanımının operasyonu ne kadar etkilediği tartışmalıdır.

  Antalya Meme dikleştirme ameliyatı meme başı çevresi ve meme başı ile meme alt çizgisi arasındaki alana girilerek yapılır. Meme başı daralır ve etrafındaki düzensizlik kaybolur ve mükemmel çapta düzgün bir daire oluşturur. Ameliyatın en önemli kısımlarından biri olan meme ucu kaldırma da bu sırada yapılır. Aşağı doğru yer değiştiren meme ucu ideal yüksekliğe ulaşır. Daha sonra memenin sarkan kısmı döndürülerek üst tarafa doğru dolgunluk sağlanır, alt kısımdaki fazla deri parçaları alınır ve memeye yeniden kavuşturulur. Yukarı doğru doku hacmi, hastanın memnun kalacağı meme boyutuna ulaşamayacak kadar büyük değilse, operasyona meme protezi de eklenebilir. Böylece göğüsler de büyütülür.

  Ameliyat sonrası süreç özellikle protezin kullanımına bağlı olarak değişmektedir. Oysa protez kullanan hastalarda 3-4 gün süren ve giderek azalan kas ağrıları olabilir. Kullanmayan hastalarda böyle bir ağrı olmayacaktır. Bir gün hastanede yatış yeterli olacak ve bir aylık ödemin ardından memenin istenilen şekline kavuşacaktır. Bu aylık süre havuzda ve denizde bir tatil için yeterli olacak ve hayal edebileceğiniz gibi şık bir bikini görünümüne sahip olacaksınız.

   

  Antalya Burun Estetiği, Estetik Burun Merkezi.

  Antalya Burun, Antalya Estetik Burun Ameliyatı konusunda başarılı doktorumuz Operatör Doktor Hadi Nural hocamız antalya burun estetiği konusunda sorularınızı cevaplamaya her zaman hazır. Mediface Antalya Tıp Merkezi olarak,  1997 yılından bu yana en teknolojik ekipmanlarımız ile yıllardır siz değerli müşterilermize  güvenle hizmet veriyoruz. Merkezimizde normal odaların yanı sıra; 10 VIP hasta odası bulunmaktadır. Mediface Tıp Merkezi Sağlık ve güzellik hizmetlerini yurtiçi ve yurtdışı hastalarına yıllardır güvenli ve konforlu bir şekilde sunmaktadır.

  Pratiğimizde doğum yapan hastalarımıza daha çok meme altı hattından girmek için kas altı seviyesinde yuvarlak protezler uyguluyoruz. Ancak hastanın beklentilerine göre anatomik modeller (Drop) ve alışılmadık büyüklükte protezler de uygulayabiliyoruz. Ameliyattan yarım saat sonra hastalarımız üstlerini giyinip sutyenlerini takarak aynı gün rahatlıkla evlerine gidebilirler.

  3 gün sonra duş alma imkanı bulan hastalardan 3 hafta sutyenimizi kullanmaları istenir. Bu nedenle iyileşme süresi çok kısadır ve hasta birkaç gün içinde rahatlıkla günlük hayatına dönebilir. Kasların ve derinin gevşemesi ve memelerin normale dönmesi birkaç ayı bulabilir. Bu bilgiler ışığında doğuştan hastalarımız da diğer hastalarımız gibi istedikleri görünüme kısa sürede kavuşabilir ve kendilerini daha iyi hissedebilirler.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir