RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

  BBL Ameliyatı (Brezilya Popo Estetiği)

  BBL Ameliyatı (Brezilya Popo Estetiği)

  Son yıllarda dünya da brezilya kalça estetiğinin popülaritesi giderek artmaktadır ve bu oran her sene yükselmeye devam etmektedir. Dünyada her gün ortalama olarak her 30 dakikada bir, popo estetiği ameliyatı yapılmaktadır. Bu ameliyat popoyu büyütmek ve şekillendirmek için, kişinin kendi yağının kullanıldığı popo büyütme operasyonudur. Hastamızın karın, kalça ve basen gibi bölgelerinden liposuction ile yağın alınması, daha sonra bu yağın yıkama ve süzme işlemlerinden geçirilmesi, özel bir ekipmanla popoya enjekte edilmesi esasına dayanır. Verilen yağın daha düzgün bir şekilde görünmesi için kimi zaman poponun çevresine liposuction yöntemi ile şekillendirmeler de yapılabilir. Bunun sonucunda daha dik ve genç görünümlü bir popo, daha hoş bir vücut profili oluşturulur.
  Antalya Burun, Göz Kapağı, Meme, Yanak İnceltme, İmplant ve Göğüs Estetiği, Estetik Burun Bişektomi Plastik Cerrahi, Saç Ekimi Merkezi, Diş Kliniği

  BBL Ameliyatı (Brezilya Popo Estetiği) Konusunda Sık Sorulan Sorular

  BBL ameliyatı (popo büyütme) steril hastane şartlarında genel anestezi altında yapılır ve genellikle hastamız hastanede 1 gece kontrol altında yatırılır.

  Operasyondan hemen sonra yağ hücrelerinin alındığı bölgelerde morarma ve şişlik olması beklenebilir. Ağrı, ilaçlarla kontrol altına alınabilir. Her hasta operasyondan sonra farklı şekillerde iyileşir ama çoğu hastanın 1-2 gün içerisinde sonra ayağa kalkması beklenir. Erken dönemde ayağa kalkma mobilize olma , hareketsizliğe bağlı kabızlığı önlemeye de yardımcı olur. Ödemlere sebep olan liposuction sıvısının işlem yapılan kanül deliklerinden sızması normaldir. Bu sızan sıvıda kan da bulunabilir. Olağan kabul edilen bu durum, operasyondan birkaç gün sonra ortadan kalkacaktır.

  Popo büyütme ameliyatından sonra en az 4-6 hafta boyunca, şekillendirmeye yardımcı olmak ve iyileşebilmek için bir korse giyilmesi istenir. Bu yöntem aynı zamanda şişmeyi minimum miktarda tutmak, rahatsızlığı azaltmak ve cildin toplanmasına yardımcı olmak için de kullanılır. Kullanılan korsenin popoya denk gelen arka kısmı genellikle kesildiği için, yağ greftinin kalıcı olmasında bir engel teşkil etmeyecektir.

  Enjekte edilen yağların bir kısmı  doğal olarak zamanla erir, ancak 1. yılın sonunda enjekte edilen yağ miktarının %60’ı vücutta kalır. Transfer işlemi, vücutta yeterli miktarda yağ olduğu sürece tekrarlanabilir.

  Hastalara 2-3 hafta boyunca uzun süre boyunca popolarının üzerine oturmamaları, karın üstünde ya da yan dönük olarak uyumaları önerilir. Doğrudan popo üstüne oturmak, bölgedeki yağ sirkülasyonunu etkileyebileceği için bu önerileri yerine getirmek uzun dönemli  verimli estetik sonuçlar elde etmek için çok önemlidir. Mutlaka oturulması gereken durumlarda ise çember şeklinde veya şişme bir yastık kullanılması tavsiye edilir. Yastığın bacakların arasına koyulması, popoyu kaldırarak yağ grefti üzerine uygulanan basıncın önüne geçmeye yardımcı olur. Kan dolaşımının azaltılması da, popoya enjekte edilen yağ hücrelerini parçalayabilir. Ayrıca, tüm önlemlere rağmen transfer edilen yağın %40 oranında kalıcı olmama ihtimalinin olduğu kabul edilen bir gerçektir.

  Ameliyattan hemen sonra yoğun egzersizden, özellikle zıplama içeren aktivitelerden kaçınılması gerekir. Bir ay sonra hızlı ve tempolu yürüme gibi hafif etkinlikler yapılabilir. Hastanın operasyona nasıl tepki vereceğine bağlı olarak, çoğu hasta operasyondan 6 ila 8 hafta sonra normal aktivitelerini gerçekleştirmeye devam edebilir. Yağ hücrelerinin kalıcılığı sağlandıktan sonra daha ağır aktiviteler ve spor yapılmaya başlanabilir.

  BBL Ameliyatı (Brezilya Popo Estetiği) Konusunda Hasta Yorumları

  BBL Ameliyatı (Brezilya Popo Estetiği) Detaylı Bilgi Al

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir