RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

  Blepharoplasty

  [siteorigin_widget class=”orion_heading_w”][/siteorigin_widget]

  Göz kapağının fonksiyonel ve estetik bozuklukları doğuştan olabildiği gibi sonradan da gelişebilir. Doğuştan olan üst göz kapağı düşüklüğü ptozis, sonradan olan göz kapağı düşüklüğü blaferoşalazis olarak adlandırılır. BLAFEROPLASTİ ise her iki problemin çözümü için yapılan göz kapağı ameliyatıdır.

  [siteorigin_widget class=”orion_image_w”][/siteorigin_widget]
  [siteorigin_widget class=”orion_button_w”][/siteorigin_widget]
  [siteorigin_widget class=”orion_button_w”][/siteorigin_widget]

  Göz Kapağı Ameliyatı Neden Yapılır?

  Üst göz kapağı cildimizin en ince derisidir. İlerleyen zamanlarda görülen göz kapağı düşüklüğünün en büyük nedeni yaşa bağlı olan sarkmalardır. Göz kapağı düşüklüklerinin genetik ve yaş haricindeki nedenleri ani kilo kaybı ve uyku problemleridir. Göz kapağının düşük olması kişide fonksiyonel olarak görme bozukluğu, gözde bası hissi, baş ağrısı, uzun süre kitap okuyamama gibi şikayetlere sebep olurken; estetik olarak da kişinin yorgun ve yaşlı görünümüne yol açabilmektedir. Alt göz kapağında ise en çok fıtıklaşma sonucu göz altı torbaları ortaya çıkar. Alt göz kapağındaki ana problemler estetik problemlerdir,kişiye herhangi   fonksiyonel bir sıkıntı yaratmamaktadır.. Ancak; kişiler genellikle sürekli yorgun ve uykusuz görünümden şikayet etmektedirler.

  Göz kapağı düşüklüğü ameliyatları dünya da en çok yapılan estetik operasyonlar içindedir. Göz kapağı düşüklüğü operasyonuna karar vermeden önce doktorun mutlaka kişinin daha önceki fotoğraflarını görüp incelemesi ve detaylı bir muayeneden geçirmesi gerekmektedir. Operasyon adayımız 6 ay içinde lazer ameliyatı geçirmişse ve kuru göz dediğimiz bir hastalığa sahip ise göz kapağı ameliyatı 6 ay kadar ertelenmelidir.

  blepharoplasty nasıl yapılır

  Göz Kapağı Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Doktorun işleme onay vermesinden sonra rutin tetkikler yapılır, varsa hastanın kullanmış oluğu aspirin türevi kanamayı arttırıcı ilaçlar 7-10 gün önceden kesilir, tüketilen bitki çaylarının miktarı azaltılır. Operasyon öncesi hasta oturur pozisyondayken ölçümler yapılır, ne kadar cilt dokusu çıkartılacağı hesaplanır ve çizilir. İşlem kişinin isteğine bağlı olarak lokal yada sedasyon anestezisiyle yapılır. Önce fazla cilt dokusu alınır, daha sonra fazla olan yağın bir kısmı çıkarılıp komşu bölgelere yerleştirilir. İşlem sırasında cilt altından sütur atılır, ince ten rengi striple kapatılır. Göz kapağı ameliyatının ortalama          45-60 dakika içerisinde tamamlanır.

  Hasta, 2 saatlik bir dinlenme sonrasında eve gönderilir. Ertesi gün rutin sosyal yaşama geri dönelebilir, duş alabilir. 5 gün sonrasında strip ve süturlar çekerek alınır. 2.hafta itibariyle makyaja izin verilir. Göz kapağı ameliyatının  tam  sonuç değerlendirilmesi 3. haftadan sonra yapılır.    

  [siteorigin_widget class=”orion_heading_w”][/siteorigin_widget]
  [siteorigin_widget class=”orion_accordion_w”][/siteorigin_widget]
  [siteorigin_widget class=”orion_heading_w”][/siteorigin_widget]
  [siteorigin_widget class=”orion_testimonial_w”][/siteorigin_widget]
  [siteorigin_widget class=”orion_heading_w”][/siteorigin_widget]
  [siteorigin_widget class=”orion_heading_w”][/siteorigin_widget]
  [siteorigin_widget class=”orion_cf7_w”][/siteorigin_widget]