RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

  Elmacık Dolgu

  Zygoma (Elmacık Kemik)Dolgusu

  Bir kişinin yüzüne bakıldığında ilk dikkat çeken ve yüzün karakterini belirleyen birinci bölge burundur. Burundan sonra yüz karakteri açısından ön plan da  dudak, elmacık kemiği ve çenemiz gelmektedir. Özellikle de belirgin bir elmacık kemiği ve uzun bir çene, yüzün oval görünmesinde çok önemlidir. Elmacık kemiği dolgusunun son yıllarda popüler olmasının nedeni budur. Günümüz de bu işlem için sıkça kullanılan madde, cilt altındaki dokulara en yakın içerikleri barındıran hyalüronik asittir. Hyalüronik asit sentetik bir madde olmasına rağmen, vücut dokularına mükemmel uyum sağlar ve alerji yapma riski hemen hemen hiç yoktur. Su tutma özelliği ile dokulara hacim kazandırır ve cildin nemlenmesini sağlayarak fresh bir görüntü verir.
  Antalya Burun, Göz Kapağı, Meme, Yanak İnceltme, İmplant ve Göğüs Estetiği, Estetik Burun Bişektomi Plastik Cerrahi, Saç Ekimi Merkezi, Diş Kliniği

  Elmacık Kemik Dolgusu Kimlere Yapılır?

  Elmacık kemik dolgusu yüzünün yuvarlak olduğunu ve yüz kemiklerinin basık olduğunu düşünen, kısacası yüz görünümünden memnun olmayan ergenlik çağını geçmiş herkese yapılabilir. Belli bir yaş ve cinsiyet sınırlaması yoktur.

  Antalya Burun, Göz Kapağı, Meme, Yanak İnceltme, İmplant ve Göğüs Estetiği, Estetik Burun Bişektomi Plastik Cerrahi, Saç Ekimi Merkezi, Diş Kliniği

  Elmacık Kemik Dolgusu Kimlere Yapılmaz?

  Bütün kozmetik işlemlerde olduğu gibi;

  • Pıhtılaşma bozukluğu bulunan, 
  • Bağışıklık sisteminde problem görülen,
  • Lupus gibi bağ dokusu hastalıkları bulunan,
  • Alerjik kişilere yapılmamaktadır.

  Gebelik ve emzirme dönemlerinde herhangi bir yan etkisi görülmemesine rağmen yapılması önerilmemektedir. 

  Elmacık Kemik Dolgusunda Ne Kullanılır?

  Çene dolgusu olarak dünyada dünya da en çok kullanılan madde hyalüronik asittir. Bu, cilt altında bağ dokumuz da bulunan bir maddedir ve sentetik olarak oluşturulur. Kanser yapma yada alerjik etkileri yoktur.

  Zygoma Hakkında Sık Sorulan Sorular

  Elmacık kemik dolgusunu yüz anatomisini çok iyi bilen, cerrahi tecrübesi olan bir hekim yapmalıdır.

  Günümüzde kullanılan yeni nesil dolgular anestezik madde içerdiği için, sadece iğnenin giriş bölgesine anestezik krem kullanılarak ağrısız bir şekilde yapılır. İşlem sonrasında da hiçbir şekilde ağrı oluşmaz.

  Hayır, steril şartlarında 10 dakika içinde yapılabilen bir işlemdir ve işlem sonrası hemen günlük yaşantıya geri dönülebilir. Elbette işlemin yapılmasından önce kişinin ne istediği ve ne kadar dolgu kullanılacağı detaylı olarak doktor ve hasta tarafından  konuşulmalıdır.

  Elmacık kemik dolgusunun etkisi yapıldığı anda görülebilir. Hyalüronik asitin su tutma özelliğinden dolayı ertesi gün bir miktar daha büyüme olur. Değerlendirme 3 hafta sonra daha net yapılabilir.

  Hayır, bu tür sentetik dolgular bireysel olarak değişmek üzere ortalama olarak 6-12 ay kalır. Fakat her işlem tekrarından sonra bu süre kademeli olarak artar.

  Yapıldıktan sonra dolguyu beğenmezseniz, her sentetik dolguda olduğu gibi dolgu eritici dase maddesi kullanarak dolguyu istediğimiz kadar eritebiliriz.

  Hayır, kullanılan malzemenin kanser yapıcı bir etkisi görülmemiştir.
  Özellikle yapılması gereken bir şey yoktur. Bazı kişilerde dolgu sonrası şişlik ve morluk olabilir. Ödem ve morluk giderici kremler kullanılarak, buz uygulaması yapılarak bölge 1-2 gün içinde normal haline gelir. Fakat dolgu işlemi sonrasında şiddetli ağrı, ciltte soğukluk, ciltte beyazlama ya da morlaşma gibi renk değişikliği olursa, acilen değerlendirmek gerekir. Bu arter tıkanıklığı belirtileridir ve müdahale yapılmalıdır.

  Elmacık Dolgu (Zygoma) Hakkında Detaylı Bilgi Al