RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

  Meme Büyütme

  Meme Protezi Antalya,Meme Büyütme Ameliyatları Sonrası İşlemler,Meme Büyütme Ameliyatında Kullanılan Protezi Çeşitleri ,Meme Büyütme,Antalya Burun, Göz Kapağı, Meme, Yanak İnceltme, İmplant ve Göğüs Estetiği, Estetik Burun Bişektomi Plastik Cerrahi, Saç Ekimi Merkezi, Diş Kliniği

  Meme (Göğüs) Büyütme Antalya, 2021 Fiyatları Mediface.
   

  Meme (Göğüs) Büyütme Nedir?

  Meme boyutunun silikon protez kullanılarak cerrahi olarak büyütülmesidir. Antalya’da 60 yıldır dünyada uygulanan en sağlıklı antalya meme büyütme yöntemi, meme protezi ameliyatıdır.

  Göğüs Büyütme Ameliyatını Kimler Olabilir?

  Büyümesini  tamamlamış,  göğüslerini küçük veya asimetrik bulan her yaştaki kadınlara uygulanabilmektedir. Ayrıca göğüslerinde sarkma problemi olan hastalarımıza da meme dikleştirme ameliyatı ile birlikte uygulanabilir.

  Meme Büyüklüğü Neye Göre Belirleniyor?

  Muayene sırasında hastanın göğüs çevresinin ölçümlerini alırız. Sonrasında hastaya göğüs şekli ve ölçüsü beklentisi sorulur. Bu parametrelere dayanarak ortalama bir silikon (implant) büyüklükleri hesaplanır. Hastamızın sutyeninin içine farklı boy ve profildeki protez örneklerini yerleştirerek fikir sahibi olabiliyoruz. Ancak ameliyat sırasında ortalama setten iki beden büyük ve iki küçük beden alınır ve tüm bedenler ameliyat sırasında denenir ve hastanın ölçü ve beklentilerine uygun olan protez  göğüslere uygulanır. Bunun sayesinde hastamız operasyon sonrasında göğüslerinin büyüklükleri ile herhangi bir problem duymaz.

  Göğüs Büyütme İçin Nasıl Protezler Kullanıyorsunuz?

  Öncelikle hastamızın yaşı, göğüsünün şekli, emzirme durumu ve ihyiyaçlarını belirleriz. Kararlaştırılan meme şeklinin doğal halde mi, yoksa memenin üst şeklinin daha dolgulu mu olacağı açısından damla veya yuvarlak protezi kullanacağımızı kararlaştırırız.

  Damla protezler,  memenin üst kısmını boş bıraktıklarından memenin doğal şekli için daha uygundurlar. Bu nedenle göğüs dokusu hiç olmamış kadar az olan genç hastalarımız için daha uyumlu görüneceklerdir. Yuvarlak protezler, memenin üst yarısını doldurdukları için, homojen görünüm sağlarlar ve emzirme öyküsü olan, meme üst kısmının boş olmasından yakınan orta yaştaki hastalarımız için daha uygun bir seçimdir.

  Bunlar dışında, son yıllarda oldukça popüler olan diğer bir yöntemse, aynı hacime sahip protezin %30 oranda daha hafif olanıdır. Bu sportif ve yüksek hacimli protez isteyen hastalarımız için daha uygundur. Bunların da yuvarlak ve damla opsiyonları vardır.

  Meme protezi kas altına mı yoksa üstüne mi yerleştirilmeli?

  Kas altı protezi için uygun olan her hastamızın, eğer ki farklı beklentileri yoksa kas altı planı seçilmektedir. Protez kas altında iken, kas dokusu kalın duvar gibi bir örtü oluşturacaktır. Bu da protezin kararlılığını güçlendirir. Ve protez, cildin kıvrımlarına uyum sağlar. Enfeksiyon ihtimalini azaltır. Meme dokusundan, protezi ayrıştırır ve tıbbı görüntüleme de doğruluk sağlamaktadır.

  Fakat hastamızın, özel bir isteği yoksa, büyük meme dokusuna sahip hastalarımız için kas üstü protezi tercih etmekteyiz. Bunun nedeni, meme dokusunun ve kas altındaki protez dokusunun çift kabarcık veya 2 ayrı ödem şeklinde gözükmesinin önüne geçmektir. Şimdilerde; çifte plan adı verilen teknik ile protezin alt çeperi, birkaç karışta kas dışında bırakılarak, operasyon sonrasında doğallaşma prosesini kısaltmaktadır. Biz meme büyütme ameliyatı için çoğunlukla bu türdeki uygulama gerçekleştirmekteyiz.

   

  Meme protezi meme başı his duyusunu ve emzirmeyi etkiler mi?

  Silikon, kas altı veya kas üstü plana uygulansa da meme başı hissini alan süt bezleri, süt kanalları ve sinir uçları ile doğrudan ilişki kurmaz. Ayrıca yapılan kesi ve meme protezi yerleştirme planı yukarıda belirtilen unsurlara zarar vermez. Bu nedenle protez ameliyatı sonrasında meme başı hissinde bir değişiklik olmaz ve emzirme yeteneği korunur.

  Meme protezi meme kanserine sebep oluyor mu?

  Yaklaşık 40 yıldır tüm dünyada uygulanan en sağlıklı ve en tatmin edici sonuçlara sahip olan meme küçültme yönteminin aksine meme büyütme yöntemi silikon meme implantlarıdır. Geçmişte, markanın sentetik yüzey kaplama malzemesi, milyonda birden daha düşük bir ihtimal de olsa lenf kanseri ile ilişkilendirilmiş ve bu maddenin kullanımı bırakılıp, marka üretime komple kapatılmıştır. Ayrıca operasyon yapılan tüm hastalar geri çağrıldı ve protezleri değiştirildi.

  O zamandan beri meme implantlarının meme kanserine neden olduğuna veya bunu gizlediğine dair bir kanıt bulunamadı. Meme kanserinin erken teşhisinin hayati önem taşıdığı bu dönemde Dünya Sağlık Örgütü (WHO), meme protezi kullanan kadınlara, protezi olmayanlara göre farklı bir korunma programı önermemekte.

  Göğüs büyütme fiyatları neye göre belirleniyor?

  Meme protezi ameliyatı fiyatları protezin büyüklüğüne göre değişmemektedir. Göğüs büyütme fiyatlarını belirleyen; protezin anatomik veya yuvarlak olduğudur. Diğer bir faktör ise göğüs ameliyatını yapan bir hastanenin operasyonlarını hangi düzeyde yaptığıdır.

  Göğüs Büyütme ameliyatlarında cerrahi süreç nasıl ilerliyor?

  Hastalarımızın aynı gün içindeki operasyon öncesi rutin muayene ve konsültasyonlarını tamamlayıp, 30 dakika süren genel anestezi altında yapılan ameliyatın tamamlanıp, estetik operasyondan sonraki birkaç saat içinde; anestezi etkisinden kurtulma sürecini tamamlayıp taburcu olabildikleri 1 günlük  sürece denmektedir. Cerrahi dren adı verilen irin çıkarma hortumlarının kullanılmaz. Memenin alt hattından 3 cmlik bir kesi atılarak, pansumanla kapatılır. 3 hafta boyunca hastaya cerrahi sütyen giydirilmesi gereklidir.

  Meme Büyütme (Göğüs büyütme) Ameliyatı Sonrasında Nelere Dikkat Etmeliyim?

  Daha önce belirttiğimiz gibi hastamız ameliyat sırasında giydiği sütyenini 3 gün çıkarmamak şartıyla aynı gün taburcu olabilir. Bunun sebebi operasyon yapılan bölgenin nemlenmemesi gerektiğidir. Bu aşamada antibiyotikler ve ağrı kesiciler, bölgenin mikrop kapmaması ve ağrı hissini azaltmak için kullanılmaktadır. 3 gün sonra ise kontrole gelen hastamızın pansumanı açılır ve bölgeye sprey pansuman uygulanır.

  Hastamız sütyeni takmaya devam eder ve 3. Gün sonrasında banyo yapabilir. Takip eden 10. Gün sonrasında sprey pansuman bırakılıp, yara izini azaltıcı kremlere başlanır. Ayrıca göğüslerin doğal haline gelmesini hızlandırmak için bölgeye masaj yapılır. Ameliyat ertesinde takılan sütyenin kullanım süresi 3 hafta olup, hastamız sonrasında istediği sütyeni kullanabiir. Bölgedeki ödemin tamamen geçmesi, kas ve derinin eski haline gelmesi, yaklaşık 12 ayda tamamlandığı için göğüslerin şeklinin son halini alması 1 yıl kadar sürecektir.

  Göğüs Büyütme Estetiğini SGK Karşılar mı?

  Göğüs büyütme ameliyatı, sağlık kategorisine girmez. Özel ihtiyaçlar kategorisine girdiği için SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) kapsamında değildir.

  Göğüs Büyütme Ameliyatı Devlet Hastanelerinde Yapılıyor mu?

  Meme büyütme ameliyatı, bir sağlık sorunu kapsamı dışında olduğu ve özel gereksinimler kategorisine girdiği için devlet hastanelerinde yapılmamakta. Devlet hastanelerinde yapılabilecek müdahalelerde dahi hastadan ücret alınmaktadır.

  Göğüs Büyütme Estetiğini Özel Sigorta Karşılar mı?

  Özel sigortalar genellikle estetik müdahaleleri kapsamaz. Bu nedenle meme büyütme ameliyatları da sigorta kapsamı dışındadır.

  Meme (Gögüs) Büyütme Estetik Ameliyatı Sonrası İz bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

  Genel olarak meme büyütme ameliyatından sonra memenin altından açılan yaklaşık 3 cm’lik bir kesi estetik kendiliğinden eriyen dikişlerle kapatıldığı için dikişin de alınmasına gerek yoktur. İlk aylarda normal deriden biraz farklı renkli soluk ve çizgisel yara izi zamanla memenin altında tamamen kaybolur. Günden güne silikleşerek kaybolur. Yara izi kremleri, ilk 6 ay süre ile kullanılması bu süreci iyleştirir.

  Ameliyat sonrasında Ne Zaman Spor Yapabilirim?

  Yürüme, koşma gibi göğüs kasını doğrudan etkilemeyen aktivitelere her an başlanabilir. Yaklaşık bir ay sonra da göğüs kasını çalıştıran aktivitelere başlanması önerilir.

  Ameliyat Sonrasında İşe ve Günlük Yaşama Ne Zaman Döneceğim?

  Hastamız en fazla 3 gün sonra günlük yaşantısına dönebilir.   Ameliyat sonrasındaki dönemde herhangi bir kol hareketi yapmasının bir zararı yoktur. Sadece 1 yıl boyunca, kaslar ve deri eski haline dönünceye ağır hareketler yapmamalıdır.

  Meme Protezi Ameliyatının Öncesi

  Meme protezi ameliyatının öncesi hastamızı muayene ediyoruz. Göğüs şekline ve büyüklüğüne hastamız ile karar veriyoruz. Hastalarımız  genellikle doğal bir sonuç için anatomik protez beklentisinde olsalar da biz hastalarımıza uzun vadede sonuçlar sunmaktayız.

  Meme Büyütme Ameliyatının Sonrası

  Yalnızca yarım saat süren ve gün içinde taburcu ettiğimiz meme büyütme operasyonunun sonrasında hastamıza pansuman yapılıp, ameliyat sonrasında…

  Meme Protezi Nedir?

  1962 yılında ilk meme implantı ameliyatı yapıldığından beri meme implantlarının güvenilirliği her zaman tartışılmıştır. Bu dönemde hastaların meme protezi ile …

  Meme Protezi Çeşitleri Nelerdir?

  Meme büyütme, operasyon süresi açısından en kısa operasyonlardan biri (30 dakika) olup, meme büyütme alanında en sık yapılan operasyondur. Sonuçlar açısından en tatmin edici…

  Antalya Burun Estetiği, Estetik Burun Merkezi.

  Antalya Burun, Estetik Burun Ameliyatı konusunda başarılı doktorumuz Operatör Doktor Hadi Nural hocamız burun estetiği konusunda sorularınızı cevaplamaya her zaman hazır. Mediface Antalya Tıp Merkezi olarak,  1997 yılından bu yana en teknolojik ekipmanlarımız ile yıllardır siz değerli müşterilermize  güvenle hizmet veriyoruz. Merkezimizde normal odaların yanı sıra; 10 VIP hasta odası bulunmaktadır. Mediface Tıp Merkezi Sağlık ve güzellik hizmetlerini yurtiçi ve yurtdışı hastalarına yıllardır güvenli ve konforlu bir şekilde sunmaktadır.

   

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir