RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

  GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU

  Göz Altı Işık Dolgusu

  Göz altı bölgesinde orbita olarak adlandırılan ince kemik ile cildimiz arasında çoğunluğu yağdan oluşan bir doku vardır.Genetik, yaşlanmaya, uykusuzluk, alerji ve alkol tüketimine bağlı olarak; göz altındaki bu yağ dokusunun azalmasından ya da yer değiştirmesinden dolayı kemik ile cilt arasında boşluklar çukurluklar oluşur. Bu durum kişinin yorgun, mutsuz ve yaşlı görünmesine yol açar. Ayrıca, bu boşluğun oluşturduğu gölgelenme nedeniyle cildimiz daha koyu gözükür. Bu bölgelere yönelik renk farklılığını azaltmak için yapılan işleme ışık dolgusu  denir. Günümüzde bu işlem için sıkça kullanılan madde, cilt altındaki dokulara en yakın içerik maddeleri   hyalüronik asitler barındırır. Hyalüronik asit sentetik bir madde olmasına rağmen, vücut dokularına mükemmel uyum sağlar ve işlem yapılan kişini alerji  riski hemen hemen hiç bulunmamaktadır. Su tutma özelliği ile dokulara hacim kazandırır ve cildin nemlenmesini sağlayarak cilde fresh bir görüntü verir.
  Antalya Burun, Göz Kapağı, Meme, Yanak İnceltme, İmplant ve Göğüs Estetiği, Estetik Burun Bişektomi Plastik Cerrahi, Saç Ekimi Merkezi, Diş Kliniği

  Göz Altı Işık Dolgusu Konusunda Sık Sorulan Sorular

  Göz  altı ışık dolgusu; göz altlarında boşluk ve renk koyuluğu bulunan, bu görünümden memnun olmayan, ergenlik çağını geçmiş herkese yapılabilir. Belli bir yaş ve cinsiyet sınırlaması yoktur.

  Bütün kozmetik işlemlerde olduğu gibi;

  Pıhtılaşma bozukluğu bulunan,

  Bağışıklık sisteminde problem görülen,

  Lupus gibi bağ dokusu hastalıkları bulunan,

  Göz çevresinde aktif enfeksiyonu olan,

  Alerjik kişilere yapılmamaktadır.

  Gebelik ve emzirme dönemlerinde herhangi bir yan etkisi görülmemesine rağmen yapılması önerilmemektedir.

  Göz altı ışık dolgusu uygulamalarında  dünyada en çok kullanılan madde hyalüronik asittir. Bu, cilt altında bağ dokumuzda bulunan bir maddedir ve sentetik olarak oluşmaktadır. Kanser  ya da alerjik etkileri yoktur.

  Göz altı ışık dolgu uygulamasını yüz anatomisini çok iyi bilen, cerrahi tecrübesi olan bir hekim yapmalıdır.

  Hayır; günümüzde kullanılan yeni nesil dolgular anestezik madde içerdiği için, sadece iğnenin giriş bölgesine anestezik krem kullanılarak ağrısız bir şekilde yapılır. İşlem sonrasında da hiçbir şekilde ağrı oluşmaz.

  Steril hastane  şartlarında 10 dakika içinde yapılabilen bir işlemdir ve işlem sonrası hemen günlük yaşantıya geri dönülebilir. Elbette işlemin yapılmasından önce kişinin ne istediği ve ne kadar dolgu maddesi kullanılacağı detaylı olarak konuşulmalıdır.

  Göz altı dolgusunu yapılırken  mutlaka işlem yapılan bölgedi kemik yapısı hissedilmeli  ve kemiğin üstüne yayarak yavaş yavaş uygulanmalıdır. Eğer yüzeysel yapılırsa  torbalanmaya yol açılabilinir. İşlem yapıldaktan  sonra düzgün, pürüzsüz bir yüzey oluşana kadar  masaj yapılmalıdır.

  Göz altı ışık dolgusunun etkisi ve souçları  yapıldığı anda görülebilir. Hyalüronik asitin su tutma özelliğinden dolayı ertesi gün bir miktar daha büyüme olur. En iyi sonuç değerlendirmesi için  3 hafta sonunda yapılmaktadır.

  Hayır, göz altı ışık dolguları bireysel olarak değişmek üzere ortalama olarak 9-18 ay kalır. Fakat her işlem uygulamasından  sonra bu süre kademeli olarak artar.

  Yapıldıktan sonra hastamız dolguyu yoğunluğunu fazla bulduğu takdirde , her sentetik dolguda olduğu gibi dolgu eritici dase maddesi kullanarak dolguyu istediğimiz kadar eritebiliriz.

  Hayır, kullanılan malzemenin kanser yapıcı bir etkisi görülmemiştir.

  Bazı kişilerde dolgu uygulaması  sonrası şişlik ve morluk gözlemlenebilir. Ödem ve morluk giderici kremler kullanılarak, buz uygulaması yapılarak bölge 1-2 gün içinde normal görünümüne kavuşacaktır. Fakat dolgu işlemi sonrasında şiddetli ağrı, ciltte soğukluk, ciltte beyazlama ya da morarma gibi semptomlar olursa,  arter tıkanıklığı olarak değerlendirilir  ve en kısa zamanda müdahale gerekmektedir.

  Uygulanan bu tedavi  tekniğinde hyalüronik asit kullanıldığı için uzun zaman etkisini yitirmeyen, olumlu tedavi uygulamaları sağlanabilmektedir. Göz altı ışık dolgusunun etkisi en az 1,5 yıl sürer. Bireysel farklılıklar göz önünde bulundurularak, tedavi gören bazı kişilerde 3 yıl sonra dahi etkisini koruyabildiği saptanmıştır. Tekrarlana  her ışık dolgusu tedavisi  sonrası bu süre kademeli olarak daha da artmaktadır.

  Hasta Yorumları

  Göz Altı Işık Dolgusu Detaylı Bilgi Al

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir