Kulak Kepçesi Ameliyatı

ESTETİK OPERASYONLAR

Estetik Kulak Kepçesi Ameliyatı

Kulak kepçesi ameliyatı kulak şeklinin anormal olması nedeniyle yapılır. Genellikle aurikula dediğimiz kulak kıkırdağı ile baş arasında açı genişlemiş ve önden bakıldığında kulaklar belirgin olarak dikkat çeker. Bu görüntü çocukluk çağında alay konusu olduğu için ve çocuğun psikolojik durumunu etkileyeceği için okula gitmeden önce 5,6 yaşlarında yapılabilir.

Mediface Tıp Merkezi - Estetik Kulak Operasyonu

Kulak Kepçesi Ameliyatı kimlere yapılabilir?

Kulak kepçesi ameliyatı kulakta şekil bozukluğu olup kişiyi görüntü olarak rahatsız ediyor ise yapılır. Bu ameliyatın işitme fonksiyonu ile alakası yoktur tamamen estetik gerekçelerle yapılır. Her estetik ameliyatta olduğu gibi kepçe kulak ameliyatında da kişinin kendisini rahatsız etmesi gerekir.

Kulak Kepçesi Ameliyatı nasıl yapılır?

Ameliyat lokal anestezi, sedasyon altında veya genel anestezi altında yapılabilir. Kesi kulak kepçesinin arka kısmında yapılır ve önden bakıldığında görülmez. Kepçenin durumuna göre sadece iplik ile geri çektirme, kısmi ve ya tam kıkırdak kesiği veya kıkırdak çıkarma işlemleri ile yapılır. Bu ameliyat kombinasyonları kişinin kıkırdak yapısı, istediği şekle göre değişir. Ortalama süresi 1 - 1,5 saat arası değişir.

Kulak kepçesi ameliyatı sonrası iyileşme süreci?

Ameliyattan sonra kulak sargılı olmaktadır. Ameliyattan bir gün sonra kulak sargısı açılarak kulak kontrol edilir ve tekrar sarılır 6 gün sonra tekrar sargılar açılır. 7 gün sonra sargı kalmayacağı için kişi normal hayatına devam edebilir. Kulak arkası dikişler kendiliğinden eridiği için almaya gerek yoktur. 2 hafta, 1 ay, 3ay, 6ay ve 1 yıl kontrolleri yapılarak takip yapılır.

Kulak kepçesi Ameliyatı sonrası hastaneden ne zaman çıkabilirim?

Ameliyattan sonra hastanede yatmaya gerek yoktur. Ameliyattan sonra 5-6 saat sonra taburcu olabilir.

Kulak kepçesi ameliyatı sonrası ameliyat izi gözükür mü?

Ameliyat kesiği kulak kepçesinin arkasında yapıldığı için iz görülmez.

Estetik Kulak kepçesi ameliyatı ücretleri hangi faktörlere göre değişir?

Kulak kepçesinin şekline göre, hastanın istediği şekle göre ve daha önce ameliyat olup olmamasına göre değişir. Bazen sadece iplik yöntemi yeterlidir, bazen de kıkırdak çıkarma, tam veya kısmi kıkırdak kesiği gereklidir ve ameliyat süreleri ve fiyatları buna göre değişir.

Estetik kulak kepçesi ameliyatı sonrası hangi ilaçları ve merhemleri kullanmalıyım?

Kulak sargılı olduğu sürece antibiyotik, ağrı kesici, alerji tabletleri almak yeterlidir. Ameliyattan sonra kulak arkası kesi yerine 2 hafta süre ile antibiyotik krem sürmek gereklidir.

BİZİMLE HEMEN İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ

Haritada Göster

Çağlayan Mah. Bülent Ecevit Bulvarı No: 171 E-Blok Muratpaşa/Antalya

WhatsApp

Mobil telefonunuzdan iletişime geçin

info@mediface.com.tr

E-Posta ile iletişime geçebilirsiniz