Fotona Fraksiyonel Lazer

MEDİKAL ESTETİK

Fotona Fraksiyonel Lazer

Yüksek performans ve tamamen ayarlanabilir tedavi parametreleri sayesinde, SP Dynamis'in Er:YAG laseri cilt yenilemede gücü ile 3. jenerasyondur. Hassas, mikron bazında katman katman ablasyon kontrolü, yüzeyselden derine, non-ablatiften tamamen ablatife peeling (soyma) fonksiyonları tedavilerin her cilt tipine özel ve uygun hale getirilerek mükemmel sonuçlar vermesini sağlamıştır. Modern tarayıcılar ve fraksiyonel seçenekleri, SP Dynamis'i on parmağında on marifet bir cihaz haline getirmiştir. Patentleri Fotona'ya ait, yüksek çözünürlüklü fraksiyonel tedaviler için TURBO Teknolojisi ve yüksek hızlı minimal ablatif koagülasyon yöntemleri SMOOTH Mod Teknolojisi , VSP (Variable Square Pulse
Fotona Fraksiyonel lazer, kırışıklık azaltmadan ve cilt lezyonları tedavisinden, her tip deride epilasyona ve damarsal lezyon tedavilerine kullanılabilecek en etkili lazer sistemidir.

Fotona Fraksiyonel lazer, en gelişmiş birbirini tamamlayıcı nitelikteki iki lazer kaynağının (Er:YAG+Nd:YAG) bir araya gelmesiyle hem ablatif hem de ablatif olmayan lazer tedavilerinin en iyisini, en mükemmel çözümlerle hitap edebilecek şekilde sunar.

Fotona Fraksiyonel lazer, sahip olduğu yüksek enerjili Er:YAG dalgaboyu sayesinde epidermis ve dermisde azami hassaslıktaki ölçülerde kontrollü ablasyonu, hızlı iyileşme süresi, maksimum hasta konforu ve memnuniyetiyle sağlar. Sahip olduğu ‘Smooth Mode' özelliği ile ablatif olmayan derin termal minimal etkili uygulama yapar. Ayrıca soğuk ablasyon modu ile cilt yenileme ve gençleştirme prosedürlerinde kontrollü olarak kombine eder.

Nd:YAG dalga boyunun düşük emilimli homojen nüfuzu sayesinde bütün cilt tiplerinde epidermise zarar vermeden en derindeki yapılara uygulama yapılabilir.

Fotona (Scanner) tarayıcısı sayesinde epilasyon, akne tedavisi ya da cilt sıkılaştırma gibi uygulamalarda (42cm2n tarama alanı) dünyanın en geniş tarama alanıyla maksimum etkide, tedavi edilecek hedefe en doğru pozisyonlamayla en az yorucu şekilde uygulama yapılır. Ayrıca hassas bölgelerde biçimsiz damar görünümlerinde, telanjektazi ve hemanjiyomlar da mükemmel tedavi sunar.

Fotona Patentli SMOOTH MODE Teknolojisi

Diğer Fraksiyonel lazerlerden farklı olarak sadece Fotona'nın geliştirdiği ‘Smooth Mode' teknolojisi ile hastalar, dermiste yeni kolajen oluşumu hedeflenirken soyulma işlemi gerçekleşmeden çok daha etkin ve hızlı bir şekilde tedavi olabilirler.

Fraksiyonel Lazer nedir?
Fraksiyonel lazer, ciltteki kollajeni yok etmeye yönelik geliştirilmiş lazer sistemidir. Fraksiyonel lazer ile ciltte, mikro atımlarla sorunlu alanlar taranarak, cilt altındaki yıpranmış kollajenin yok edilmesi, yeni kollajen oluşturulması hedeflenir. Diğer tedavi metodlarına göre çok kısa sürede iyileşme sağlanabilen dünyadaki en yeni tedavi metodudur.

Fraksiyonel lazer uygulamaları sonucunda cilde nüfuz edilen bölgelerde yenilenen kollajen ile ciltte parlak, yumuşak ve taze bir görünüm elde edilir. Cildin gerginliği artar, gözenekleri sıkılaşır. İnce, yüzeyel izler kaybolur, derin izler yüzeyelleşir. Ciltteki renk ve ton farkları derinliğine bağlı kaybolur veya azalır.

Akne İzi Tedavisi
Akneler (sivilceler) şiddetli olduğu durumlarda, tedavi edilmediğinde, ya da sıkılıp oynandığında iz bırakarak iyileşebilir. Ciltte pürüzlü rahatsız edici bir görünüm oluşturur.
Fraksiyonel lazer tedavisi ile bu izlerin giderilmesi günümüzde kullanılan en yeni yöntemlerdendir.

Fraksiyonel lazer sivilce izlerinin tedavisine yepyeni bir boyut kazandırmıştır. Cildin kusurlu alanlarında derinlemesine ama kontrollü bir şekilde izleri siler veya küçültür.
Fraksiyonel lazer ile izlerin derinlerine kadar inen mikro lazer atımları ile izdeki kötü iyileşmiş skar dokusu eritilerek iyileşme sağlanır. Etraftaki cilt bu alanı hızla yeni ve sağlıklı doku ile örter. Bu sayede her seansta izler yavaş yavaş azalır.

Fraksiyonel lazer ile akne izi tedavisinde seans aralıkları kişiye özel olarak ayarlanabilir ama ortalama 4 hafta aralıklarla 3-6 seans olarak uygulanır. Bu yöntemle üç seans sonrası sivilce izlerini %50-80 oranında azaltmak mümkündür.

Cilt Sıkılaştırma ve Gençleştirme
Fraksiyonel lazer ciltteki kırışıklık ve lekeleri gidermede kullanılan en günümüzde kullanılan en yeni yöntemlerdendir.

Cilt gençleştirmede amaçlanan, eskimiş cilt dokusunu ortadan kaldırmak yerine yeni cilt dokusu oluşumunu sağlamaktır. Böylece cilt hızla kendini yenileyebilir. Fraksiyonel lazer ile cilt sıkılaştırma tedavisinde iyileşme dönemi neredeyse 1-7 gün kadar kısadır. Fraksiyonel lazer ile cilt gençleştirme için cildin ihtiyacına göre ortalama 4 hafta aralıklarla 3-6 seans olarak uygulanır

Cilt Kırışıklıkları Tedavisi
Kırışıklık cildin elastik yapısını sağlayan ve cildi gergin tutan (kollojen başta olmak üzere) çatının yıpranması sonucunda oluşur.

Yıpranmış kollajen yok edilerek vücudun yerine yenisini yapması sağlanır. Diğer lazer sistemlerinden farklı olarak Fotona Fraksiyonel lazer cildin derinine kadar inebilir. Bu da cildi sıkılaştıran kalın bir katman oluşabilmesi anlamına gelir. Bu etki bu nedenlerle diğer sistemlere göre daha kısa süreli iyileşme anlamına gelir. Fraksiyonel lazer uygulaması ile mükemmel sonuçlar elde edilmektedir.

Yüz, boyun, göğüs ve ellerde yaşlanmaya bağlı izlerin yok edilmesi için kullanılan invazif olmayan bir işlemdir. Cilt altındaki kollajen doku yapımını artırma prensibiyle etki etmektedir.

En üstten çok ince bir tabaka kaldırılarak cildin düzleştirilmesi ve aynı zamanda özel bir teknikle kollagen dokunun gerginleştirilmesi sağlanarak kırışıklıklar yok edilir. Tedavi edilen ciltte yeni kollagen doku oluşumu ve daha genç, su tutma yeteneği yüksek hücreler oluşarak cildin tazelik ve gerginlik kazandığı görülür.

Lazerle Cildin 3T (Tone, Tighten, Texture) Tedavisi
Günümüzde soyucu tedaviler yanında daha az yan etkili, günlük hayatı etkilemeyen, birkaç uygulama ile çok olumlu değişimler elde edilen uygulamalar geliştirildi. Non ablatif deri gençleştirme veya 3T (Tone, Tighten, Texture) tedavileri olarak isimlendirilen bu tekniklerin esası deri yüzeyini soymadan alt deride ısınma etkisi ile yaratılan küçük hasarlarla derinin tamir mekanizmaları harekete geçirilir. Bu sayede kollajenin yenilendiği kırışıklıkların azaldığı, yüzeyi daha düzgün ve gergin, gözenekleri küçülmüş bir deri elde edilir.

3T tedavisinde yaş ve derinin sorunlarına göre seans aralıkları kişiye özel olarak ayarlanabilir, ama ortalama 4 haftalık aralıklarla 3-6 seans olarak uygulanır.

Yara İzi Tedavisi
Cildin derinlerine kadar inen yaralar genellikle iz bırakarak iyileşirler. Bu izler skar olarak adlandırılırlar. Yok edilmeleri oldukça güçtür.

Fraksiyonel lazer yaralanma sonrası oluşan izlerin tedavisine yeni bir boyut kazandırmıştır. Yüzeyden gönderilen topluiğne ucundan küçük lazer ışınları, derinin alt tabakalarına ulaşarak, iz görünümüne yol açan bozuk bağ dokusunu tahrip eder ve beraberinde genç ve sağlıklı doku oluşumunu başlatır.

Lazer tedavisi ile yara izi küçültülür, düzleştirilir ve çevre doku ile olan uyumu arttırılır. Her seansta izler yavaş yavaş azalır. Derinin sorunlarına göre seans aralıkları kişiye özel olarak ayarlanabilir ama ortalama 4 haftalık aralıklarla 3-8 seans olarak uygulanır.

Gebelik Çatlaklarının Tedavisi
Stria ya da gebeliğe bağlı karın çatlakları çoğu kadının sorunudur. Gebelik sonrası rengi açılıp biraz düzelse de çoğunlukla görüntü rahatsız edicidir. Gebeliğe bağlı bu çatlaklar derinin elastikiyetinin o bölgede zorlanması ya da kaybı sonucu oluşur. Fraksiyonel lazer tedavisi ile bu alanın derinlerindeki esas problemi yani dokunun yenilenmesi hedeflenir.

Gebelik sırasında oluşan çatlaklar, fraksiyonel lazer işlemi ile küçültülür ve cildin görünümü önemli oranda düzeltilir. Etki mekanizması, çatlak dokusundaki bozuk bağ dokunun mikro atımlarla silinmesine dayanır. Derinin sorunlarına göre seans aralıkları kişiye özel olarak ayarlanabilir, ama ortalama 4 haftalık aralıklarla 3-8 seans olarak uygulanır.

HEMEN RANDEVU AL

Haritada Göster

Çağlayan Mah. Bülent Ecevit Bulvarı No: 171 E-Blok Muratpaşa/Antalya

WhatsApp

Mobil telefonunuzdan iletişime geçin

info@mediface.com.tr

E-Posta ile iletişime geçebilirsiniz