Meme Dikleştirme

ESTETİK OPERASYONLAR

Meme Dikleştirme

Sarkık göğüs problemi kadınların üzerinde en hassas olduğu problemlerden biridir. Kas miktarının sarkık göğüslerde az olmasından kaynaklı göğüsler zamanla yerçekimine yenik düşer, bollaşır ve elastikiyetini kaybeder. Bunun yanı sıra göğüs sarkmasının diğer nedenleri de sık kilo alıp verme ,doğum sonrası emzirme dönemi veya vücudun aşırı büyük göğüsleri taşıyamamasıdır. Bu süreçte göğüs derisi bollaşır ve sarkmalar oluşabilir.Kişiler aynaya baktıklarında estetik açıdan bu görüntüden son derece rahatsız olmaktadırlar. Meme dikleştirme ve meme implant ameliyatı kombini kişilerin bu rahatsızlıklarını giderebilmektedir. Meme ucu göğsünüzün katlandığı hizadaysa veya daha aşağı doğru bir bölgedeyse meme dikleştirme ameliyatı için ideal bir adaysınız demektir.

Doktor muayenesinde kişilerin istekleri doğrultusunda meme ucuna ve meme bezi miktarına bakılmaktadır. Eğer meme az sarkıksa belli durumlarda meme implantı ile toparlanabilmektir. Eğer sarkma daha çoksa doktorun tanı ve teşhisleri kapsamında göğüs toplanır ve dikleştirilir. Doktor ameliyat sırasında deri alımı miktarına karar verebilmektedir.

Ameliyat genel anestezi altında 2-4 saat sürmektedir. Ameliyat sonrası kişi direnlerine bağlı olarak doktor gözetimi altında 1veya 2 gün hastanede kalabilmektedir. Kişi taburcu edildikten sonra en az 3-4 hafta sporcu sütyenini takması gerekmektedir. Ameliyat sonrası dikişler 10-15 gün arası doktor gözetiminde alınmaktadır. Hastalarımız genellikle 1. Hafta sonunda iş yaşamlarına geri dönebilmektedirler. Ameliyat sonuçlarını yaklaşık 10 hafta sonra rahatlıkla görebiliriz.

Ameliyat Sonrası Emzirme, kişinin memelerinin sarkıklığına ve doktorun tekniğine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir ama ameliyat öncesi genel kanı her zaman kişinin emzirme işlevinin korunması yönündedir.

Ameliyat sonrası oluşacak izler, eğer implant konulduysa memenin altında bir iz kalmaktadır oda çok fazla görünmemektedir. Deri toparlanması yapılmış olan hastalarda meme ucunda ve meme altına uzanan iz veya izler görülmektedir fakat üzerinden zaman geçtikçe silikleşir ve ton farkından ayırt edilemezler. Yine de kişiden kişiye deri yapısı değiştiği için garanti bir şey söylemek doğru değildir. Doktor muayenesi sırasında doktorunuz sizlere örneklerle daha iyi bir açıklama yapacaktır.

BİZİMLE HEMEN İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ

Haritada Göster

Çağlayan Mah. Bülent Ecevit Bulvarı No: 171 E-Blok Muratpaşa/Antalya

WhatsApp

Mobil telefonunuzdan iletişime geçin

info@mediface.com.tr

E-Posta ile iletişime geçebilirsiniz