MEDİKAL ESTETİK

PRP

PRP'nin kelime anlamı Platelet Rich Plazma yani Trombositten zengin plasma demektir. Kişinin kendi kanından 20 cc alınarak özel bir tüpe koyulur ve santrifüj edilir ve bunun sonucunda kan bileşenlerine ayrılır. Normal bir kanın mililitresinde 200.000 trombosit bulunurken, ayrışan bölümde milimetrede 1,5 milyon trombosit bulunur, kişiye verilen kısım budur. Yani kişinin kendi kanını alarak, birtakım işlemlerden geçirdikten sonra, trombosit, dolayısıyla büyüme hormonu içeriği fazla olan materyalin cilt içine verilerek, hücre yapımının cilt yenilenmesinin arttırılması işlemidir.

PRP kimlere ve neden uygulanabiliniz?

Trombosit sayısı 250.000 altında olan ve kanser hastaları haricinde herkese yapılabilir. Kesinlikle yaş sınırı yoktur. Hücre yenilenmesine doku iyileşmesine ihtiyaç olan herkes yaptırabilir.

PRP nerelere uygulanabilir?

Başta yüz olmak üzere doku ve cilt yenilenmesinin istendiği her yere yapılabilir. Bizim en çok kullandığımız bölge tüm yüz ve saçlı deridir.

PRP işlemi sonrası oluşabilecek semptomlar nelerdir, ağrı olur mu?

Kişinin kendi kanından yapıldığı için yani otolog bir işlem olduğu için alerji riski yoktur. Kişinin ağrı eşiğine göre değişmek kaydıyla bir miktar ağrı olabilir. Topikal etkili anestezik ilaçlar işlemden 10-15 dakika önce kullanılır. İşlem sonrasında bazı kişilerde 10-15 dakikalık geçici bir kızarıklık olabilir. İşlem yapıldıktan sonra direk güneş ışınlarından o gün boyunca kaçınılmalıdır. PRP bir Office procedure yani ayaktan yapılabilen bir işlemdir, kişi işlem sonrası sosyal yaşamına işine hemen devam edebilir.

PRP işlemini ne kadar süre sıklıkla uygulamalıyız?

Biz kliniğimizde başlangıçta 3 hafta arayla 4 seans uyguluyoruz.6 ay sonra kişinin isteğine göre tekrar kürleri yapılıyor.

PRP işleminin uzun vadede görülen yararlı etkileri nelerdir?

Trombositlerin ana görevi pıhtılaşmayı sağlamaktır ama bir diğer görevi de büyüme hormonu, fibroblast ve kollajen oluşumunu arttırmaktır. Bunların artışı sayesinde hücre yenilenmesi yaptığı için cilde taze parlak bir görünüm veriyor, yaşlanmayı geciktiriyor, yani bir nevi kök hücre tedavisi işlevi görür.

PRP işlemi ücretleri nelere göre değişkenlik göstermektedir?

PRP işlemi ücretleri ziyaretçilerimizin istekleri doğrultusunda yapılacak olan bölgeye ve seans sayısına bağlı değişkenlik göstermektedir.

HEMEN RANDEVU AL

Haritada Göster

Çağlayan Mah. Bülent Ecevit Bulvarı No: 171 E-Blok Muratpaşa/Antalya

WhatsApp

Mobil telefonunuzdan iletişime geçin

info@mediface.com.tr

E-Posta ile iletişime geçebilirsiniz