RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

  Antalya jinekomasti ile ilgili makaleyi okurken, farklı bir heyecan arıyorsanız Türkiye'deki en iyi çevrimiçi kumarhanelerden biri olan Melbet'e göz atabilirsiniz. Hemen aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak heyecan dolu oyunları ve cazip teklifleri keşfedebilirsiniz: Melbet.
  Jinekomasti

  Jinekomasti, genellikle genç yaşlarda başlayan ve erkeklerde fazla kilolu olmakla ilişkilendirilebilen kadın tipi meme büyümesidir. Hastalar genellikle çocukluktan itibaren toplum içinde soyunmak zorunda kaldıklarında, spor, yüzme gibi aktivitelerde yaşıtlarının dikkatini çeken bir alay konusu haline gelirler. Bu nedenle, ebeveynlerin durumu algılarken dikkatli olmaları, çocuklarının sosyal travma yaşamasını önleyebilir. Durumun geçici ve ergenlikle ilgili olduğunu düşünmek travmanın süresini ve çocuğa yönelik travmanın boyutunu artırabilir.

  Bu nedenle, erken gençlik yılları bile artık ameliyat için çok erken sayılmaz. Nadiren hormonal bir anormalliğe bağlı olarak görülebilmekte ve genellikle oluşan patoloji tespit edilememektedir. Ancak özellikle şikayetin ergenlik döneminde başladığı veya yaşamının herhangi bir döneminde vücut ağırlığında değişiklik olmadan aniden ortaya çıktığı durumlarda hasta öncelikle endokrinologlar tarafından değerlendirilmeli ve sonuca göre operasyon planlanmalıdır. Son zamanlarda gündemde olan gıda katkı maddeleri gibi beslenme faktörleri de durumun beslenmeye bağlanmasında rol oynamıştır.

  Jinekomasti Antalya

  Rahatsızlık tek veya çift taraflı olabileceğinden asimetriye de neden olabilir. Ameliyat genel anestezi altında planlanır ve yaklaşık bir saat sürer. Tedavide ya meme ucunun altından yapılan yarım daire şeklinde bir kesi ile fazla doku kesilerek çıkarılır ya da milimetrik açılan kesilerden lazer liposuction kullanılır. Hastanın hekimin rehberliğinde iki işlemden hangisini seçeceğine karar vermesi beklenir. Genellikle obezitenin eşlik ettiği jinekomasti vakalarında meme bazen o kadar büyüktür ki memeden alınan doku meme boşaldıkça cildin sarkmasına neden olabilir. Bu gibi durumlarda ve hastanın onayı ile hastalara meme küçültme ameliyatına benzer bir işlem uygulanmakta ve meme başı yükseltilerek fazla derinin alınması sağlanmaktadır. Meme büyüklük ve şekil olarak mükemmelleşirken, oluşabilecek iz bazen hastaları mutsuz edebilir. Genelde aynı gün hastaneden taburcu olabilecek hastaların kısa süreliğine korse giymesi gerekir.

  Sosyal sonuçları açısından değerlendirildiğinde özellikle ergen ve genç hastalarda oldukça tatmin edici sonuçları olan, neredeyse hastanın hayatını değiştiren, kendine olan güvenini geri kazandıran ve alaycı bir görünümden uzak tutan bir işlemdir. uzmanların elinde düşük komplikasyon riski. Erişkin hastalarda özellikle kıyafet giyildiğinde dışarıdan çok belirgin olan göğüs yapısı sıkıntı olurken çoğu hasta göğüs kası geliştirme egzersizleri ile durumdan kurtulabileceğini düşünerek zaman kaybeder. Mevcut doku fazlalığı ne yazık ki diyet veya egzersizle yok olacak bir yapıda değildir ancak ameliyattan fayda görebilir. Bu durumda hastalarımıza tavsiyemiz ameliyat sonrası dönemde spora başvurmaları ve zaman kaybetmeden kusursuz vücut hatlarına kavuşmalarıdır.

  Jinekomasti Hakkında

  Jinekomasti, genellikle genç yaşlarda başlayan ve erkeklerde fazla kilolu olmakla ilişkilendirilebilen kadın tipi meme büyümesidir. Hastalar genellikle çocukluktan itibaren toplum içinde soyunmak zorunda kaldıklarında, spor, yüzme gibi aktivitelerde yaşıtlarının dikkatini çeken bir alay konusu haline gelirler. Bu nedenle, ebeveynlerin durumu algılarken dikkatli olmaları, çocuklarının sosyal travma yaşamasını önleyebilir. Durumun geçici ve ergenlikle ilgili olduğunu düşünmek travmanın süresini ve çocuğa yönelik travmanın boyutunu artırabilir. Bu nedenle, erken gençlik yılları bile artık ameliyat için çok erken sayılmaz. Nadiren hormonal bir anormalliğe bağlı olarak görülebilmekte ve genellikle oluşan patoloji tespit edilememektedir. Ancak özellikle şikayetin ergenlik döneminde başladığı veya yaşamının herhangi bir döneminde vücut ağırlığında değişiklik olmadan aniden ortaya çıktığı durumlarda hasta öncelikle endokrinologlar tarafından değerlendirilmeli ve sonuca göre operasyon planlanmalıdır. Son zamanlarda gündemde olan gıda katkı maddeleri gibi beslenme faktörleri de durumun beslenmeye bağlanmasında rol oynamıştır.

  Rahatsızlık tek veya çift taraflı olabilir. Bu yüzden asimetriye de neden olabilir. Ameliyat genel anestezi altında planlanır ve yaklaşık bir saat sürer. Tedavide ya meme ucunun altından yapılan yarım daire şeklinde bir kesi ile fazla doku kesilerek çıkarılır ya da milimetrik açılan kesilerden lazer liposuction kullanılır. Hastanın hekimin rehberliğinde iki işlemden hangisini seçeceğine karar vermesi beklenir. Genellikle obezitenin eşlik ettiği jinekomasti vakalarında meme bazen o kadar büyüktür ki memeden alınan doku meme boşaldıkça cildin sarkmasına neden olabilir. Bu gibi durumlarda ve hastanın onayı ile hastalara meme küçültme ameliyatına benzer bir işlem uygulanmakta ve meme başı yükseltilerek fazla derinin alınması sağlanmaktadır. Meme büyüklük ve şekil olarak mükemmelleşirken, oluşabilecek iz bazen hastaları mutsuz edebilir. Genelde aynı gün hastaneden taburcu olabilecek hastaların kısa süreliğine korse giymesi gerekir.

  Jinekomasti ameliyatı kimlere yapılmakta?

  Jinekomasti ameliyatı ergenlikten sonra her yaşta yapılabilir. Sosyal sonuçları açısından değerlendirildiğinde özellikle ergen ve genç hastalarda oldukça tatmin edici sonuçları olan, neredeyse hastanın hayatını değiştiren, kendine olan güvenini geri kazandıran ve alaycı bir görünümden uzak tutan bir işlemdir. uzmanların elinde düşük komplikasyon riski. Erişkin hastalarda özellikle kıyafet giyildiğinde dışarıdan çok belirgin olan göğüs yapısı sıkıntı olurken çoğu hasta göğüs kası geliştirme egzersizleri ile durumdan kurtulabileceğini düşünerek zaman kaybeder. Mevcut doku fazlalığı ne yazık ki diyet veya egzersizle yok olacak bir yapıda değildir ancak ameliyattan fayda görebilir. Bu durumda hastalarımıza tavsiyemiz ameliyat sonrası dönemde spora başvurmaları ve zaman kaybetmeden kusursuz vücut hatlarına kavuşmalarıdır.

  Antalya burun Estetiği

  Antalya Burun, Estetik Burun Ameliyatı konusunda başarılı doktorumuz Operatör Doktor Hadi Nural hocamız antalya burun estetiği konusunda sorularınızı cevaplamaya her zaman hazır. Mediface Antalya Tıp Merkezi olarak,  1997 yılından bu yana en teknolojik ekipmanlarımız ile yıllardır siz değerli müşterilermize  güvenle hizmet veriyoruz. Merkezimizde normal odaların yanı sıra; 10 VIP hasta odası bulunmaktadır. Mediface Tıp Merkezi Sağlık ve güzellik hizmetlerini yurtiçi ve yurtdışı hastalarına yıllardır güvenli ve konforlu bir şekilde sunmaktadır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir