RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

  Karın Germe Ameliyatından Sonra Gebe Kalınabilir mi?

  Karın Germe Ameliyatından Sonra Gebe Kalınabilir mi? Düzenle |

  Karın Germe Ameliyatından Sonra Gebe Kalınabilir mi? Meme büyütme veya küçültme amalaiyatından sonra emzirebilir mi sorusu gibi kadınların aklını meşgul etmekte. Karın germe ameliyatı yapacağı herhangi bir değişiklikle hamileliği engelleyemez. Hamilelikte vücutta meydana gelen değişikliklerin hiçbiri karın germe ameliyatı sonrası stres altında kalmaz.

  Karın Germe Ameliyatından Sonra Gebelik

  Germe ameliyatı ile alınan deri parçası, daha önceki bir hamilelik veya kilo alımı nedeniyle zaten gerilmiş olduğundan, gerdirmeden sonra tekrar esnememesi için hiçbir neden yoktur. Yine abdominoplasti sırasında yapılan rektal kıvrım dediğimiz karın kaslarının orta hatta dikilmesi, gevşemiş karın kaslarını orta hatta toplayarak çepeçevre sıkılaşmayı sağlar. Bu sıkılaşma yeni bir gebeliği engellemez.Yukarıdaki operasyonda dikkat edilmesi gereken tek durum, karın germe sonrası hamilelikte tekrar sarkma ve gevşeklik şikayetlerinin oluşabilmesidir.

  Ancak bu durumda ilk gebelik gibi bir bozunma beklenmez. Bu nedenle hamile kalmadan da fazla kilolarından ve sarkmalarından kurtulmak isteyen kadınlar bunu kendileri için bir engel olarak görmemelidir.

  Antalya Burun Estetiği, Estetik Burun Merkezi.

  Antalya Burun, Antalya Estetik Burun Ameliyatı konusunda başarılı doktorumuz Operatör Doktor Hadi Nural hocamız antalya burun estetiği konusunda sorularınızı cevaplamaya her zaman hazır. Mediface Antalya Tıp Merkezi olarak,  1997 yılından bu yana en teknolojik ekipmanlarımız ile yıllardır siz değerli müşterilermize  güvenle hizmet veriyoruz. Merkezimizde normal odaların yanı sıra; 10 VIP hasta odası bulunmaktadır. Mediface Tıp Merkezi Sağlık ve güzellik hizmetlerini yurtiçi ve yurtdışı hastalarına yıllardır güvenli ve konforlu bir şekilde sunmaktadır.

  Pratiğimizde doğum yapan hastalarımıza daha çok meme altı hattından girmek için kas altı seviyesinde yuvarlak protezler uyguluyoruz. Ancak hastanın beklentilerine göre anatomik modeller (Drop) ve alışılmadık büyüklükte protezler de uygulayabiliyoruz. Ameliyattan yarım saat sonra hastalarımız üstlerini giyinip sutyenlerini takarak aynı gün rahatlıkla evlerine gidebilirler.

  3 gün sonra duş alma imkanı bulan hastalardan 3 hafta sutyenimizi kullanmaları istenir. Bu nedenle iyileşme süresi çok kısadır ve hasta birkaç gün içinde rahatlıkla günlük hayatına dönebilir. Kasların ve derinin gevşemesi ve memelerin normale dönmesi birkaç ayı bulabilir. Bu bilgiler ışığında doğuştan hastalarımız da diğer hastalarımız gibi istedikleri görünüme kısa sürede kavuşabilir ve kendilerini daha iyi hissedebilirler.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir