RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

  Kaş Aldırma

  Kaş Kaldırma

  Yaşlanmayla birlikte cildimizin altındaki bağ dokusunda azalma olur; cildimizde sarkmalar ve kırışıklıklar oluşur. Kaşlarımız da zaman içerisinde aşağıya doğru sarktığı için yorgun, sinirli, yaşlı bir görüntü ortaya çıkar.

  Kaş kaldırma neden yapılır?

  Her kişinin farklı kaş yapısı olmasına rağmen birtakım altın standartlar vardır. Buna standartlara göre kaşlarda mutlaka bir kavis bulunmalı, iç bölgedeki başlangıç noktası dış bölgedeki bitiş noktasından aşağıda olmalı ve en önemlisi iki taraf arasında asimetri olmamalıdır.

  Bazı kişilerin kaş yapısı bu standartlara uymuyorsa ya da kişi kaşlarının daha da yukarıda olmasını isterse kaş kaldırma işlemi yapmamız gerekir.

  Antalya Burun, Göz Kapağı, Meme, Yanak İnceltme, İmplant ve Göğüs Estetiği, Estetik Burun Bişektomi Plastik Cerrahi, Saç Ekimi Merkezi, Diş Kliniği

  Kaş kaldırma yöntemleri nelerdir?

  Antalya Burun, Göz Kapağı, Meme, Yanak İnceltme, İmplant ve Göğüs Estetiği, Estetik Burun Bişektomi Plastik Cerrahi, Saç Ekimi Merkezi, Diş Kliniği

  Kaş kaldırmak için 4 farklı yöntem vardır:

   

  • botulinum toksini ile kaş kaldırma: botulinum toksiniun kas hareketlerini geçici olarak durdurma etkisi ile kaşları aşağıya çeken kasların içine botulinum toksini yapılabilir. Bu kasların çalışması geçici olarak bloke olacağından 4-6 ay süreyle kaşlar yukarı kalkar. Çok kısa sürede tamamlanan bir işlemdir. 10 gün içinde etkisini gösterir ancak her 4-6 ayda bir botulinum toksini yenilenmelidir. 
  • Dolgu ile kaş kaldırma: Eğer kaşın altına sentetik hyalüronidaz dolgusu ya da kişinin kendi yağından bir miktar koyulursa geçici süreyle kaşlar yukarı kalkar. Çok kısa süreli bir işlemdir, ancak koyduğumuz materyalin etkisi geçince tekrar yapmak gerekir.
  • Endoskopik kaş kaldırma: Saçlı deride 4 yerden küçük giriş delikleri açılararak endoskopik olarak kaş bölgesine girilir ve kaşlar yukarı çekilir. Giriş yerlerine birer tane dikiş atılır. Kesi olmadığı için iz veya ödem oluşmaz. Ameliyathane şartlarında sedasyon anestezisi ile yapılır. Ortalama olarak 30 dakikalık bir işlem. İşlemden 2 saat sonra hasta evine gönderilebilir, 7 gün sonra dikişler alınabilir. 
  • Klasik kaş kaldırma işlemi: Bu operasyon aynı zamanda alın germe işlemidir. Saçlı derinin 1-2 cm içinden boylu boyunca kesi yapılır ve kaşların olduğu bölgeyle birlikte alından saçlı deri çıkartılır. Cilt altı ve cilt dikişleri atılarak işleme son verilir. Klasik kaş kaldırma ameliyathane şartlarında genel anestezi ile yapılır, 60 dakikada tamamlanır. 4 saat sonra hasta evine gidebilir, 10 gün sonra dikişler alınabilir. Bu ameliyatta dikişler uzun bir hat boyunca atıldığı için, işlemden sonraki 3 ay boyunca bölgede uyuşma hissi olabilir. Bazı kişilerde, kesi hattı boyunca saçların yeniden çıkmasında da problemler görülebilir. Endoskopik kaş kaldırma yönteminden daha uzun süre etkilidir.

  Makalelerimiz

  Kaş Kaldırma Hakkında Detaylı Bilgi Al

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir