RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

  KOL GERME

  Kol Germe

  Sarkmış ve gevşemiş kollar orta yaşı geçmiş kişilerin genelikle en çok mutsuzluk yaşadığı bölgelerden  birisidir. Özellikle yaz aylarında kolsuz kıyafetler giyildiğinde bu sorun daha belirgin hale gelmektedir.. Düzenli spor, cilt bakımı ve kilo kontrolü bile kollardaki yaşlanmayı durdurmaya ne yazık ki yetmeyebilir. Kollarındaki gevşeme ve sarkmadan çok rahatsız olan hastalara kol germe işlemi yapılabilir.
  Antalya Burun, Göz Kapağı, Meme, Yanak İnceltme, İmplant ve Göğüs Estetiği, Estetik Burun Bişektomi Plastik Cerrahi, Saç Ekimi Merkezi, Diş Kliniği
  Antalya Burun, Göz Kapağı, Meme, Yanak İnceltme, İmplant ve Göğüs Estetiği, Estetik Burun Bişektomi Plastik Cerrahi, Saç Ekimi Merkezi, Diş Kliniği

  Kol Germe nedir?

  Kol Germe özellikle kadınlarda dirsek üstünde oluşan gevşeme ve deri fazlalığını gidermeye yönelik bir cerrahi işlemdir. Ameliyatta amaç kolu sadece inceltmek değil, aynı zamanda daha gergin bir hale getirmektir.

  Kol Germe ameliyatları kimlere yapılır?

  Kol Germe ameliyatları genellikle  fiziki açıdan bu bölgede rahatsızlık duyan 40 yaş üstü kişilere yapılır. Özellikle kilo alıp vermeler sonrasında dirsek üstünde oluşan gevşeme artar. Bazı cilt tipleri gevşemeye eğilimlidir. Bu tip hastalarda sorun daha erken yaşlarda ortaya çıkabilir.

  Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılmaktadır?

  Kol germe ameliyatı sedasyon destekli lokal anestezi altında ya da genel anestezi ile yapılmaktadır. Sarkmış olan fazla deri ve deri altı yağ dokusu alınarak çıkartılır. Kesi kolun iç ya da alt kısmında kola parelel bir şekilde yapılarak kesi izi saklanmaya çalışılır. Zamanla kesi izleri solgunlaşıp kaybolacaktır. Operasyon ortalama 1,5-2  saat sürmektedir. Operasyon sonrası baskılı pansuman yapılmaktadır.  Genellikle dren koymaya ihtiyaç duyulmaz ancak ihtiyaç halinde küçük birer dren koyulursa 2 gün sonra  o drenler alınır. Dikişler cilt altında ve eriyen materyalden olduğundan, alınmasına gerek yoktur.

  Kol Germe Hakkında Sık Sorulan Sorular

  Kol Germe operasyonu sonrası, üst koldaki gevşeme giderilir ancak koltuk altından dirseğe doğru uzanan ve kolun iç tarafında kalan ince bir iz görünür. İz erken dönemlerde kızarık ve kabarık olabilir ama genellikle 6. aydan sonra silikleşmeye ve belirsizleşmeye başlar. Yine de hastanın cilt yapısın bağlı olarak belirgin izler kalabilir, bu tür durumlarda lazerle ya da çeşitli enjeksiyonlarla iz görüntü açısından daha iyi koşullara  getirilebilir, ancak tamamen yok edilmesi mümkün değildir.

  Kol germe ameliyatları ağrılı değildir.

  Kol germe ameliyatlarından iz dışında en büyük sorun, yetersiz sıkılaşma, kontur düzensizliği ve aşırı kabarık iz gelişimidir (Keloid).

  Germe işlemi sonrasında yaşlanma süreci devam eder ve kollarda bir miktar gevşeme olur. Kilo alıp vermeler bu süreci hızlandırabilir. Ancak hiçbir zaman ilk haline geri dönmez. Hastaların cerrahi ile alınan sonucu koruyabilmek için kilolarına dikkat etmeleri, düzenli spor ve cilt bakımı yaptırmaları önemlidir.

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir