RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

  Labioplasti

  Labioplasti

  Labioplasti,  kadınların dış genital organındaki küçük veya iç dudaktaki dokuların olması gerekenden büyük olması durumunda yapılacak olan operasyonların genel adıdır.

  Hangi durumlarda labioplastiye ihtiyaç duyulur?

  Genital organdaki iç dudakların büyüklüğü anatomik bir durumdur. Herhangi bir travmatik sebeple olması söz konusu değildir. Çoğunlukla ergenlik zamanı sonrasında dış genital organların gelişimini bitirmesinin arkasından çamaşır altından büyüklüğünün hissedilmesi mümkündür. Ayrıca çıplakken, dudak uçları aşağıya doğru sarkık durdukları için kozmetik problemleriyle birlikte dudağın uçlarının çamaşıra veya kıyafete sıkışması gibi ciddi durumlara ve hijyen sorunlarına yol açabilmektedir.

  Dış Genital estetiği Hangi Yaştan itibaren yapılabilir?

  Bu genital operasyon, 16 yaşından itibaren yapılabilmektedir. 18 yaş öncesinde reşit olmadığı için ebeveyn rızası gerekmektedir. Bunun dışında bir üst yaş sınırı aranmamaktadır. Ayrıca laboplasti uygulaması; vajina girişinde bulunan hymen diye tabir edilen dokuya asla zarar vermemektedir.

  Labioplasti ameliyatı nasıl yapılmaktadır?

  Hastamızın istekleri doğrultusunda, lokal veya genel anestezi  metodu ile  işleme başlanabilir. Genel anestezi yöntemi seçilirse, hastadan kan tahlili, röntgen, kalp grafisi gibi ameliyat öncesi rutin tetkikleri yaparız. Sonuçlar beklendiği gibiyse ameliyata başlarız ve ortalama 30 dakika sürede fazla doku çıkarılır ve yara kendiliğinden eriyen dikiş ipleri ile dikilir. Bu işlem sonrasında pansuman yapılamıyacağı için dikiş yöntemi farklı olmaktadır. Genel veya lokal anestesi fark etmeksizin hastamız ağrı hissetmeden evine gidebilmektedir.

  Labioplasti Ameliyatı Sonrası Bakım Nasıl Yapılmalıdır?

  İşlem yaptığımız bölge ıslak bölge olduğu için ve hastamızın idrar yapma ihtiyacından dolayı bölgeye pansuman yapılması olanaksızdır. Bu yüzden, hastaya işlem yapılan bölgeye sürmesi için sprey şeklinde antiseptik ilaçlar veririz. Ayrıca banyo ve genital temizlik sonrası bölgeyi mümkün mertebee kuru tutmasını ve bölgenin ıslak kalmaması için pamuklu çamaşır giymesini ve günlük ped kullanıp değiştirmesini istemekteyiz. Nem konusu sorun olduğunda uzak mesafeden ve ılık ayarda olmak şartıyla saç kurutma makinası ile bölgeyi kurutmasını öneririz.

  Labioplasti ameliyatı sonrasında his kaybı olacak mı?

  Mediface olarak uyguladığımız özel yöntemlerle çıkardığımız fazlalık doku dikilir ve kapatılır. Bölgeyi vulvanın arka kısmına getiririz. Bu bölgede herhangi bir kesi yara yada dikiş yapmadığımız için iç ve dış dudağın his duyusunda bir kayıp olmaz. Böylece his kaybı veya temasa baplı aşırı hassasiyet olmayacaktır.

  .

  Labioplasti sonrası cinsel hayat nasıl olacak?

  Ameliyat sonrasında, aynı gün taburcu edilerek, günlük yaşamlarına dönen hastalarımız için dikkat etmeleri gereken en önemli şey; 1 ay süreyle cinsel ilişkiden uzak durmaları gerekmekte olduğudur. Erkenden bölgeye alınacak küçük bir darbe bile dikişlerin açılmasına, yaralanmaya ve ağrıya sebebiyet verebilir.

  Antalya Burun Estetiği, Estetik Burun Merkezi.

  Antalya Burun, Estetik Burun Ameliyatı konusunda başarılı doktorumuz Operatör Doktor Hadi Nural hocamız burun estetiği konusunda sorularınızı cevaplamaya her zaman hazır. Mediface Antalya Tıp Merkezi olarak,  1997 yılından bu yana en teknolojik ekipmanlarımız ile yıllardır siz değerli müşterilermize  güvenle hizmet veriyoruz. Merkezimizde normal odaların yanı sıra; 10 VIP hasta odası bulunmaktadır. Mediface Tıp Merkezi Sağlık ve güzellik hizmetlerini yurtiçi ve yurtdışı hastalarına yıllardır güvenli ve konforlu bir şekilde sunmaktadır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir