RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

  LİPOSUCTİON

  Liposuction

  İnsan vücudunda cilt yüzeyi ve cildin altındaki dokular arasında bir yağ katmanı bulunur. Kadınlar ve erkekler farklı bölgelerde yağ depolamaya eğilimlidirler. Örneğin; erkeklerde problemli bölgeler karın, göbek ve göğüs iken kadınlar genelde kalça, üst bacak ve karın bölgesinden kilo alırlar. Diyet programlarıyla kilo vermek mümkün olsa da, bölgesel yağ birikintileri genellikle inatçıdır ve çoğu zaman sporla giderilmez. Kişi kilo verse dahi bölgesel yağlardan kurtulamayabilir. Bölgesel fazlalıklardan şikayetçiyseniz, vücudunuzun daha orantılı olmasını istiyorsanız ya da sadece kıyafetlerle daha iyi görünmek gibi bir dileğiniz varsa liposuction ameliyatı sizin için bir çözüm olabilir. Liposuction, bir kilo verme yöntemi değildir ve selülit görünümünü düzeltemez. Ancak; vücudunuzun daha biçimli, daha orantılı olmasını sağlar.
  Antalya Burun, Göz Kapağı, Meme, Yanak İnceltme, İmplant ve Göğüs Estetiği, Estetik Burun Bişektomi Plastik Cerrahi, Saç Ekimi Merkezi, Diş Kliniği

  Liposuction ameliyatı nasıl yapılır?

  Liposuction ameliyatı; ameliyat bölgesinde açılan küçük kesilerden, yağların daha kolay ve kanama olmadan alınabilmesine yardımcı olacak bir çeşit mai (sıvı) verilerek başlar. Ardından, sıvı verilen bölgelerde negatif basınca sahip liposuction cihazı aparatlarına takılan, bölgelere özel numaralandırılmış kanüller yardımı ile yağ alımı işlemine başlanır. İstenilen görüntü oluşana kadar devam edilir. 

  Ultrason teknolojisinin kullanıldığı liposuctionda ise yağ dokusu ses dalgaları ile parçalanarak sıvı hale getirildikten sonra vakumlanır. Bu tekniğin en önemli avantajı ise, ciltte daha az morarmaya neden olması ve iyileşme sürecini hızlandırmasıdır.

  Genellikle vücut ağırlığına göre de değişmekle birlikte alınan yağ 5 litreyi geçmemelidir. 

  Lİposuction ameliyatı sonrasında korse giyilir mi?

  Ameliyat sonrasında hastanın en az 3 hafta olmak üzere özel bir korse giymesi gerekir.  Bu korsenin yarattığı baskı sayesinde cildiniz yeni formuna adapte olurken, genelde ameliyattan birkaç hafta sonra egzersiz rutinine geri dönülebilir. 

  Liposuction ameliyatı sonrası kanama olur mu?

  Liposuction ameliyatı sonrasında genellikle kanama beklenmez. Ancak, açılan küçük kesilerden ilk 24 saat pembe renkli sıvılar dışarıya sızabilir. Bunlar, ameliyat esnasında bölgeye verilen sıvılardır ve endişe edilmemelidir.

  Liposuction ile bölgesel zayıflama kimlere uygulanabilir?

  Liposuction için lokalize yağlardan şikayetçi olmak yetmeyecektir. Bu operasyon öncesinde kişinin fazla kilo problemi olmamalıdır; çünkü liposuction işlemi kilo problemlerinde çok etkili değildir.

  Buna ek olarak,

  • Hamile olmamak
  • Bebek emzirmemek
  • Hastalık ve alerjik problemler yaşamıyor olmak önemlidir.

  Liposuction ile bölgesel incelme kalıcı çözüm sağlar mı?

  Liposuction ile bölgesel zayıflama kalıcı çözümdür. Vücuttan alınan yağlar, bir daha yeniden üreyerek çoğalmaz. Liposuction sonrası yeniden bölgesel fazlalık problemi yaşadığını söyleyen hastanın yaşadığı durum, liposuction işleminin kalıcı olmamasından kaynaklı değildir. Yaşanılan problemin asıl sebebi; kilo alınması ile var olan yağ dokularının hacimce genişleyerek, liposuction öncesinde olduğu dirençli lokalize yağlar haline gelmesi ve bölgesel fazlalık oluşturmasıdır. Bu nedenle liposuction ile birlikte beslenme ve yaşam tarzında ufak değişimler yapmak, kilo almamak önemlidir.

  Liposuction ameliyatı genel anestezi ile mi olur?

  Liposuction ameliyatında kullanılacak anestezi türü bölgeye göre seçilir, genel anestezi ya da sedasyon altında yapılabilir. 

  Liposuction ameliyatı sonrası ne zaman normal yaşantıya dönülebilir?

  Liposuction ameliyatı sonrasında 4-6 saat hastanede kalmanız yeterlidir. Sonrasında ise normal yaşantınıza geri dönmenizi engelleyecek bir durum söz konusu değildir. Ağrı kesici ile kontrol altına alınabilecek ağrılar olabilir. Birkaç hafta boyunca liposuction yapılan bölgelerde şişlik ve morluklar oluşabilir. Ez an 3 hafta korse giyerek bu problemler en aza indirgenebilir. Alınan yağ miktarına ve genel durumunuza göre değişmekle birlikte 3-4 gün sonra iş ve normal yaşamınıza geri dönebilir, yürüyüşler yapabilir ve 1 ay sonra ağır sporlar yapmaya başlayabilirsiniz.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir