RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

  MEME DİKLEŞTİRME

  Meme Dikleştirme Ameliyatı

  Meme, kadınlarda yerçekiminden en çok etkilenen organdır.Kişiden kişiye değişmekle beraber kişinin fiziksel açıdan  kendine olan güvenini etkileyen unsurlardan bir tanesidir. Gebelik sonrası bebeğinin beslenmesini sağlayan, dolayısıyla hem psikolojik hem de fizyolojik yönden hayat boyunca son derece önemlidir.
  Antalya Burun, Göz Kapağı, Meme, Yanak İnceltme, İmplant ve Göğüs Estetiği, Estetik Burun Bişektomi Plastik Cerrahi, Saç Ekimi Merkezi, Diş Kliniği

  Meme dikleştirme ameliyatı neden yapılır?

  Hızlı kilo değişimleri, gebelik, emzirme ya da yapısal nedenlerle meydana gelen sarkmalar meme dikleştirme operasyonu ile düzeltilebilir. Meme dikleştirme ameliyatı ile  aynı zamanda memelerdeki doğumsal asimetriler de iyileştirilebilir. Bazı hastalarda meme başı aşağı doğru sarkar, bu durum estetik açıdan kişiyi rahatsız eder. Meme dikleştirme ameliyatlarında memenin yeniden eski formunu ve dikliğini kazanması amaçlanır. Meme başı çevresindeki koyu renkli alan (areola) geniş ise bu problem de ameliyatla çözümlenebilir. 

  Ayrıca gebelik sonrasında meme bezlerinde bir hacim kaybı olmuşsa ve aynı ameliyat yardımıyla hacim kazandırılmak da isteniyorsa, dikleştirme işlemine silikon meme protezi ameliyatı da kombine edilerek hem bir dikleştirme hem de büyüme sağlanabilir.

  Meme dikleştirme ameliyat süreci nasıldır?

  Meme dikleştirme ameliyatları hastane ortamında genel anestezi altında yapılır ve ortalama 2-3 saat sürer. Meme başının aşağıda olduğu ve deri fazlalığının çok olduğu vakalarda bu süre uzayabilir.

  Bireylerde Meme Büyütme Ameliyatı,Antalya Burun, Göz Kapağı, Meme, Yanak İnceltme, İmplant ve Göğüs Estetiği, Estetik Burun Bişektomi Plastik Cerrahi, Saç Ekimi Merkezi, Diş Kliniği

  Meme dikleştirme ameliyatı sonrası süreç nasıldır?

  Meme dikleştirme ameliyatından sonra hasta aynı gün evine gidebilir, 3-4 gün sonrasında ise işine dönebilir. Yalnızca birkaç pansuman uygulanır ve kendiliğinden eriyen dikişler kullanıldığı için dikiş aldırmaya gerek yoktur. Memede ortalama 1 hafta süreyle ödem görülebilmektedir. Ödem inmeye başladığında yeni meme görüntüsü zamanla doğallaşacaktır. Meme şekli 1 ay sonra daha iyi olmakla birlikte, 6 ay sonra son halini alacaktır. En az 1 ay boyunca ağır spor, kol ve göğüs kaslarınızı zorlayan hareketlerden kaçınılması gerekir. 

  Meme dikleştirme ameliyatı sonrası ağrı olur mu?

  Kişiye göre değişmek kaydıyla az ya da çok ağrı olabilir. Ağrı mevcut ise, ağrı kesicilerle rahatlıkla kontrol edilebilir.

  Meme dikleştirme ameliyatı sonrası oluşabilecek komplikasyonlar nelerdir?

  Her cerrahi işlemde olduğu gibi erken ve geç komplikasyonlar oluşabilir. Erken komplikasyonlar   enfeksiyon, kanama, dikiş reaksiyonu ve yağ nekrozu olabilir. Geç reaksiyon olarak ise en fazla asimetri ve kapsül oluşumu görülebilir.

  Meme dikleştirme ameliyatı sonrasında dikiş hattında iz olabilir. Bu izler başlangıçta belirginken zamanla azalır. Ayrıca sutyen ve bikini içinde kaldığından hastayı rahatsız etmez.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir