RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

  MEME PROTEZİ

  Meme Protez ve Meme Büyütme Ameliyatı

  Meme Büyütme operasyonunda ziyaretçilerimizin beklentisi doğrultusunda uygun hacim ve büyüklükte (yuvarlak ve damla şeklinde) seçilen silikonlar (protezler) kullanılmaktadır. Kullanılan silikonların (protezler) sertifikası ve ömür boyu garantisi bulunmaktadır dolayısıyla hastalarımızın sağlığı açısından ve dayanıklılık açısından son derce güvenlidirler. Eski protezlere göre hiçbir şekilde çalkantı hissi yaratmamaktadır. Yapısı gereği vücuda en fazla uyum sağlayan bir madde olduğu için enfeksiyon ve alerji riski çok azdır.

  Silikon Meme Ameliyatı,Antalya Burun, Göz Kapağı, Meme, Yanak İnceltme, İmplant ve Göğüs Estetiği, Estetik Burun Bişektomi Plastik Cerrahi, Saç Ekimi Merkezi, Diş Kliniği

  Meme büyütme ameliyatı 18 yaşını doldurmuş, ameliyata engel sağlık problemi bulunmayan, gerçekçi beklentilere sahip kadınlara muayene sonrasında detaylı ölçümler ve tetkikler yapılarak ziyaretçilerimizin istekleri doğrultusunda planlanmalıdır.

  Meme büyütme operasyonu genel anestezi altında hastamız uyutularak yaklaşık 2-3 saat süren bir operasyondur. Hastamızın vücut yapısına göre 3 bölgeden giriş yapılabilmektedir bu bölgeler; Meme altı çizgisi –meme ucu ve koltuk altı olarak bilinmektedir. Yine hastamızın anatomisine ve isteklerine bağlı olarak protezler 2 ayrı bölgeye yerleştirilebilmektedir bu bölgeler ise meme dokusunun altı ve kas dokusunun altı olarak bilinmektedir.

  Operasyon sonrası 1-2 gün boyunca ağrı görülmektedir fakat ağrı kesiciler yardımıyla bu ağrı minimum seviyede tutulmaktadır. Şişlikler ve ödemler kaybolduktan sonra 4-6 hafta içinde protezlerin yerleşimi sağlıklı bir şekilde görülebilmektedir. Ameliyat sonrası hafif his kaybı veya hassasiyet artışı görülebilmektedir.

  Bunun yanı sıra ameliyat sonrası nadir olarak görülebilen bir komplikasyon ise kapsül kontraktürü adını verdiğimiz meme çevresindeki dokuların sertleşmesi ve hassasiyet problemidir ki artık kullanılan pürtüklü yüzey implantlar sayesinde bu komplikasyon riski en aza indirilmiştir.

  Meme protezi (Meme Silikonu) ameliyatı sonrasında dikkat edilmesi gerekenler

  Meme silikon operasyonu sonrasında ik 1 ay sportif aktivitelerden uzak durulmalıdır.1 Ay sonrasında aktivilere yavaş yavaş başlanmalıdır.4-8 hafta sauna buhar banyosu solaryum gibi aktivitelerden uzak durulmalıdır. Meme protezleri ancak kesici alet ve benzeri yaralanmalar ile zarar görüp patlayabilirler. Protez üzerine yatılması ve 1 ay sonrasında başlanılan spor aktiviteleri veya uçuştaki basınç değişimleri hiçbir şekilde proteze zarar vermemektedir.

  Meme büyütme ameliyatı sonrası anneler bebeklerini kolaylıkla emzirebilirler,

  Meme protezi meme dokusunun altına yerleştirildiğinden annenin süt kanallarına hiçbir zararı bulunmaktadır.

  Meme Protezi kansere sebep olmamaktadır.

  Yapılan araştırmalar ışığında elimizdeki verilere baktığımıza meme kanseri riskinin bu ameliyatı olan veya olmayan bütün kadınlarda aynı oranda olduğu tespit edilmiştir. Meme protezinin kansere neden olduğunu kanıtlayan hiçbir bilimsel çalışma veya kanıt bulunmamaktadır. Ayrıca meme protezi mamografi esnasında meme dokusunu ön plana çıkardığı için var olan kanser hücrelerinin görüntülenmesini daha da kolaylaştırmaktadır.

  Antalya Burun, Göz Kapağı, Meme, Yanak İnceltme, İmplant ve Göğüs Estetiği, Estetik Burun Bişektomi Plastik Cerrahi, Saç Ekimi Merkezi, Diş Kliniği

  Yağ Enjeksiyonu yöntemi ile Meme büyütme riskleri bulunan bir uygulamadır ve tavsiye edilmemektedir.

  Meme büyütmede bir diğer seçenek gibi sunulan yağ enjeksiyonu işleminin birçok dezavantajı ve riskleri bulunmaktadır. Öncelikle yağ enjeksiyonu sonrası kısa bir süre içerisinde göğüslerdeki yağların eridiğini ve bu erimenin boyutunun 2 meme içinde farklı boyutlarda olduğu gözlemlenmektedir. Dolayısıyla uygulama sonrası 1-2 ay içerisinde göğüslerde asimetri oluşmasına sebep olmaktadır buda tekrar yağ enjeksiyonu için doktora gitmenize ve bu rutini sürekli tekrarlamanıza neden olacaktır.

  2. dezavantajı ise göğüse yapılan yağ enjeksiyonu işleminin sonuçları önceden tahmin edilemez dolayısıyla işlem sonrası beklentisi olan kadınların çoğu bu işlemin getirdiği büyüklükten tatmin olmazlar.

  3. dezavantajı ise ileride erken teşhis için mamografi çektirdiğinizde yağ enjeksiyonu yaptırdıysanız göğsünüzde bulunan kistlerin ve nekrozların görüntülenmesi kesinlikle zorlaşacaktır. Buda doktorun teşhis ve tedavisinde negatif bir rol oynayacaktır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir