RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

  MEZOTERAPİ

  MEDİKAL ESTETİK

  Mezoterapi

  Yaşlanma ya da ultraviyole gibi dış etkenlere bağlı olarak yıpranan cildimizin daha genç, daha dinç ve daha fresh olabilmesi için; cilt ve cilt altı tabakasına iğneyle birtakım maddeler enjekte edilerek yapılan her türlü işleme mezoterapi denir. Her ne kadar dış etkenlerden cildimizin dış tabakası etkilense de, cilt yenilenmesini sağlayacak olan destek doku cilt altı dokusudur. Bu nedenle mezoterapi işlemleri cilt ve cilt altı dokulara uygulanır.
  Antalya Burun, Göz Kapağı, Meme, Yanak İnceltme, İmplant ve Göğüs Estetiği, Estetik Burun Bişektomi Plastik Cerrahi, Saç Ekimi Merkezi, Diş Kliniği

  Mezoterapi kimlere uygulanır?

  Cildinin daha canlı ve dinç görülmesini isteyen, ergenlik çağını geçmiş herkese yapılabilir. Cildi yaşlanmış ve donuklaşmış kişilere, güneş ışınlarından çok etkilenenlere, lekesi olanlara, akne izi olanlara, skar dokusu olanlara ve saçları seyrelen kişilere yapılabilir.

  Mezoterapi kimlere uygulanmaz?

  • Alerjik bünyeli kişilere,
  • Cilt ve bağ dokusu hastalığı olan kişilere,
  • Hamile ve lohusalara,
  • Aktif enfeksiyonu olan kişilere yapılmaz.
  Antalya Burun, Göz Kapağı, Meme, Yanak İnceltme, İmplant ve Göğüs Estetiği, Estetik Burun Bişektomi Plastik Cerrahi, Saç Ekimi Merkezi, Diş Kliniği

  Mezoterapi işleminde ne kullanılır?

  Vücutta kollajen üretimini arttıran, dokuların yenilenmesini sağlayan çeşitli vitamin ve mineral karışımları kombine olarak kullanılır. En çok kullanılan vitaminler A, E, C vitaminleridir. Bunlarla beraber aminoasitler, antioksidanlar ve somon DNA’sı kullanılır. Yine normal şartlarda bağ dokusunda bol miktarda bulunan, cilde elastikiyet kazandıran ve kollajen üretimini arttıran sentetik hyalüronik asit kullanılır.

  Mezoterapi işlemi uzun bir işlem midir?

  Hayır, steril şartlarında 10-15 dakika içinde yapılır. İşleme başlamadan önce anestezik bir krem ile cilt uyuşturulur, 5 dakika beklendikten sonra işlem yapılır. Anestezik krem sadece iğne giriş yerlerinde etkili olur. Bazı maddeler cilt altına verildiğinde ağrı yapabilir.

  Mezoterapi kaç seans yapılır?

  Tamamen kişiye ve ihtiyaçlara  göre değişmekle birlikte, 10-15 gün arayla 4 kere yapılmalıdır. Ne kadar fazla yapılırsa etkisi ve süresi o kadar fazla olacaktır. Mezoterapinin etkisi 3. seanstan sonra maksimum seviyeye ulaşır.

  Mezoterapi sonrası nelere dikkat edilmelidir?

  İşlem sonrasında çok az kızarıklık olabilir, ancak hasta hemen aynı gün normal yaşantısına dönebilir. Duş alınmasında herhangi bir sakınca yoktur. İşlemin yapıldığı gün aşırı güneşten korunmalıdır.  

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir