RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

  Tamponsuz Burun Estetiği Hakkında

  Tamponsuz Burun Estetiği

  Tamponsuz Burun Estetiği Hakkında. Burun Estetiğiniz söz konusu olunca ameliyattan sonrasında hastaların en çok korktukları ve söylemeye çekindikleri 2 husus var. Birincisi ameliyattan sonra yüzümde çok morluk olacak mı ? Burun tamponu alınırken canım çok yanacak mı ?

  Burun Estetiği Konusunda Tampondan Neden Korku Haline Geldi?

  Geçmişteki zamanlarda, operasyon esnasında, burun içine takılan tampon adını verdiğimiz gazlı bez burun içindeki dokulara yapışmakta ve kuruduğunda burundaki çok hassas kılcal damarlara zarar vermekte, kanama ve şiddetli ağrılara sebep olmaktaydı. Geçmiş zamandaki bu olumsuz deneyimler, burun estetiği operasyonuna engel olmuş, ve hastalarımızı korkutarak bilinç altlarında olumsuz etkisi olmuştur. İşte bu yüzden tampon korkusu burun estetiği olan hastalarımızın nesilden nesile anlattığı acı bir deneyim olarak beyinlere kazındı. Tıptaki yenilikler ve teknolojik gelişmeler sayesinde, artık hastalarımızın tamponsuz burun estetiği olması mümkün kılındı. Neticede bu korkular geçmişte kaldığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

  Kullanılan Delikli Silikon Tamponları Neden Önermiyorsunuz?

  Günümüz doktorları, kendilerine has teknikleri ve tecrübelerine bağlı olarak, delikli silikon tampon kullanıyorlar veya hiç tampon kullanmıyorlar. Ameliyat sonrasında, hastalarımızın rahatlıkla nefes alabilmeleri için üretilen bu kanüller, burun içine daha az baskı yapmakta olmalarına rağmen, halâ burnun iç kısmını ve operasyonun neticesini etkileyebilmekte. Bunun dışında, hastalarımızın operasyon sonrasındaki rahatlıkları düşünüldüğünde, delikli silikon kanüller ne yazık ki, operasyondan birkaç saat sonrasında kapanıyor ve rahat nefes almayı engelliyor. Ayrıca hastalarımızın burnunu iri olarak gösterdiği için, morluk ve şişliklerin artmasına neden olmakta. Psikolojik olumsuz etkisinden bahsetmek gerekirse; silikon tamponlar; hastalarımızda ciddi endişe, tabu yaratmakta ve hastalarımız tampon çıkarıldığı anda ağrı ve baskıyı hissettiklerini söylemektedirler.

  Tamponsuz Burun Estetiği Mucizesi

  Bu olaylar neticesinde, tamponsuz burun estetiği için operatörün estetik ameliyatı deneyimleri ve kendine has geliştirdiği teknikleri uygulaması söz konusu olmaktadır. Tamponsuz burun estetiği operasyonu için tampon kullanılması yerini; burun iç bölgesinde kendiliğinden eriyen ipliklerle yapılan dikişlere bırakmıştır. Bu yüzden operasyon sonrasından tamponların kullanılmasına gerek yoktur. Burundaki iplikler 6 ile 7 gün içinde hiçbir ek cerrahi operasyon gerekmeden kendi kendine erimektedirler. Son 2 yıl içinde gerçekleştirdiğimiz tamponsuz burun ameliyatı yapılan hastalarımızın deneyimlerin. göz önünde bulundurarak şunu söyleyebiliriz ki; ameliyat sırasında da ve sonrasında da hastalarımız burunda herhangi bir nefes alma güçlüğü veya baskı problemi yaşamadıklarını dile getirdiler. Buda hastalarımızın burun ameliyatı öncesinde ve sonrasında başına gelmekten korktukları olumsuz durumların ve endişelerin sonuç itibariyle tamamen ortadan kalkmasına sebep oldu. Tamponsuz burun estetiği ile hastalarımızın % 90’lık kesiminde morluk, şişlik ve benzeri olumsuz şikayetlerin azaldığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir