RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

  Tamponsuz Burun Estetiği Hakkında

  Antalya Burun, Göz Kapağı, Meme, Yanak İnceltme, İmplant ve Göğüs Estetiği, Estetik Burun Bişektomi Plastik Cerrahi, Saç Ekimi Merkezi, Diş Kliniği

  Burun Estetiği ameliyatlarından sonra  kişilerin en çok korktuğu ve çekindiği iki husus  ameliyat sonrası yüzümde çok morluk olur mu ? Burun tamponu çıkartılırken çok canım yanar mı ?

  Burun Estetiği Sırasında Tampon Neden Bir Sorun?

  Geçmiş yıllarda ameliyat sonrasında burun içine yerleştirilen uzun  gazlı bezler burun içindeki mukozaya ve yaralara yapışıp kuruduğundan tampon çıkartılırken şiddetli kanamaya ve ağrılara sebebiyet vermekteydi. Geçmişte yaşanan bu tecrübeler burun estetiği ameliyatının önüne geçip, hastaların bilinç altına yerleşen bir korku haline gelmiştir. Dolayısıyla bu tampon korkusu senelerce burun ameliyatı olan kişilerin anlattığı acı bir tecrübe olarak akıllara kazındı. Artık ameliyatı yapan doktorun becerisine ve tecrübesine bağlı olarak ve yeni gelişen teknikler sayesinde tamponsuz burun estetiği yapmak mümkün, başka bir deyişle  tampon acısı ve endişesi tamamiyle geçmişte kaldı diyebiliriz.

  Kullanılan Delikli Silikon Tamponlar Neden İyi Değil?

  Günümüzde doktorlar kendi tekniklerine ve tecrübelerine bağlı olarak, ya delikli silikon tampon kullanıyorlar yada hiç tampon kullanmıyorlar. Ameliyat sonrası kişilerin  rahat nefes alabilmesi için geliştirilen bu delikli silikon tamponlar, eski tekniklere nispeten burun içine daha az baskı yapmaya başlasa da hala burun iç yapısını ve ameliyat sonucunu etkileyebilmektir. Bunun yanı sıra hastamızın ameliyat sonrası konforu düşünüldüğünde delikli silikon tamponlar maalesef ameliyattan bir kaç saat sonra kapanmakta ve nefes rahatlığı bakımından çok efektif olmamaktadır. Burun içine konan bu silikon tamponlar hastaların burnunu daha büyük göstermesinin yanı sıra şişlik ve morlukların artmasına sebebiyet vermektedir. Tabiki işin birde psikolojik boyutu var,  tampon konusunda tabu endişeleri olan hastalar, silikon tamponları çıkartılırken ağrı ve baskı hissetiklerinden bahsetmektedirler.

  Tamponsuz Burun Estetiği

  Bu aşamadan sonra tamponsuz burun estetiğinde doktorun ameliyat tecrübesi ve kendine özgü geliştirdiği teknikler devreye girmektedir. Tamponsuz burun estetiği operasyonunda  artık tampon kullanmak yerine burun iç bölgesini kendiliğinden eriyen ipliklerle dikmekteyiz. Dolayısıyla ameliyat sonrası tampon kullanımına gerek duymamaktayız. Burun içine koyduğumuz iplikler 6-7 gün içerisinde hiçbir cerrahi müdahaleye gereksinim duymadan kendi kendine erimektedirler. Son 2 senede gerçekleştirdiğimiz tamponsuz burun ameliyatlarındaki hasta tecrübelerimize dayanarak ameliyat gecesi ve sonrasında hastalarımız burunlarında herhangi bir nefes problemi ve baskı hassasiyeti yaşamadıklarından bahsetmektedirler. Buda kişilerin ameliyat sonrası yaşayacaklarını düşündükleri korkuların ve endişelerin tamamiyle ortadan kalkmasına sebep olmuştur. Tamponsuz burun estetiği sayesinde ziyaretçilerimizin yüzde doksanında morluk şişlik ve benzeri komplikasyonlarında ciddi bir düşüş elde etmiş bulunmaktayız.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir