RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

  UYLUK GERME

  Uyluk Germe

  Bacak içi sarkmalar,cilt gevşeklikleri sebebiyle bacak estetiğinin bozulması kadınların en sık rahatsız olduğu sorunlardan biridir. Hızlı kilo değişiklikleri,spor yapamama ve yaşlanma bacak estetiğinin bozulmasına sebep olmaktadır. İç bacak sorunları estetik problemlerin yanı sıra yürürken sürtünmeye yol açarak da kişileri  rahatsız edebilir. Oldukça ince cilt yapısı nedeni ile düzeltilmesi zor bir bölge olan iç bacaklara yönelik çeşitli tedavi yöntemleri mevcuttur.
  Antalya Burun, Göz Kapağı, Meme, Yanak İnceltme, İmplant ve Göğüs Estetiği, Estetik Burun Bişektomi Plastik Cerrahi, Saç Ekimi Merkezi, Diş Kliniği
  Bacak Estetiği Antalya,Antalya Burun, Göz Kapağı, Meme, Yanak İnceltme, İmplant ve Göğüs Estetiği, Estetik Burun Bişektomi Plastik Cerrahi, Saç Ekimi Merkezi, Diş Kliniği

  Uyluk Germe nedir?

  Uyluk Germe uylukların üst ve iç tarafında oluşan cilt gevşekliğinin ve yağlanmanın giderilmesidir. Bacakları tamamen inceltmemekle beraber, bacakların görünümde bir miktar incelme olacaktır.

  Uyluk Germe ameliyatları kimlere yapılır?

  Uyluk germe ameliyatları genellikle cildin elastikiyet yapısını kaybetmiş kişilere yapılır. Özelliklesık  kilo alıp verme sonucunda  uylukların iç ve üst taraflarında oluşan gevşeme artar. Bazı cilt tipleri gevşemeye daha fazla  eğilimlidir. Bu tip hastalarda sorun daha erken yaşlarda ortaya çıkabilir. Bazı hastalarda problem sadece ciltteki gevşeme iken, bazılarında yağ fazlası da bulunmaktadır.

  Uyluk Germe ameliyatları nasıl yapılır?

  Uyluk germe ameliyatı genel anestezi altında yapılmaktadır. Kasık kıvrımlarının içlerinden arka tarafa doğru elips şeklinde bir kesiyle fazla deri ve yağ dokusu çıkartılır. Uygulamadan sonra hastanın günlük aktivitelerine 1 hafta ara verip, dinlenmesi gerekmektedir. Ameliyatın süresi yapılan işlem ve bölgeye bağlı olarak ortalama 2 – 3 saat sürmektedir.

  Uygulama sonrasında şişlik ve ödem oluşması normaldir. Hastaların korse kullanması tavsiye edilmektedir. Ameliyatın sonuçları oldukça memnun edici ve kalıcıdır.

  Uyluk Germe Hakkında Sık Sorulan Sorular

  Hastalar genellikle aynı gün taburcu edilebilir. İlk 2 gün dikişlerin üzerinde bandaj olur. İki gün sonra hastalar rahatlıkla banyo yapabilir. Dikişlerin tümü cilt altında olduğundan dikiş alınmasına gerek yoktur. İlk 3 hafta hastaların fazla ayakta kalmaması ve yürümemesi gerekir. Üçüncü haftadan sonra koşma dışında spora izin verilir. Altıncı haftadan sonra her türlü aktivite serbesttir.

  Germe işlemi sonrasında yaşlanma süreci devam eder ve uyluklarda bir miktar gevşeme olur. Kilo alıp vermeler bu süreci hızlandırabilir. Ancak hiçbir zaman ilk haline geri dönmez. Hastaların cerrahi ile alınan sonucu koruyabilmek için kilolarına dikkat etmeleri, düzenli spor ve cilt bakımı yaptırmaları önemlidir.

  Uyluk Germe ameliyatları ağrılı değildir. Ancak yara sorunu yaşamamak için hastaların ameliyat sonrası bir süre hareketlerini kısıtlamaları gerekmektedir.

  Uyluk Germe yatay izle yapıldığında yaralarda açılma, bacakta uzun süren şişlikler, zamanla izlerin genişlemesi ve aşağıya kayması gibi sorunlar yaşanabilir. Bu nedenle dikey izle yapılacak uyluk germe işlemi  tercih edilebilir. Dikey izdeki en büyük sorun yara izleridir. İzler bacakların iç tarafında kaldığından karşıdan bakıldığında  görünmezler. Sorunsuz iyileştiğinde 6 ay sonra izler büyük oranda silikleşir, ancak hiçbir zaman tam olarak yok olmazlar. Hastalar iz konusunda mutlaka uyarılmalıdır. İzleri saklamak amacı ile bazı hastalar ileri dönemde dövme yaptırmaktadırlar.

  Uyluk Germe Hakkında Detaylı Bilgi Al

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir