RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

  Yüz Germe Operasyonu Estetiği

  Antalya Burun, Göz Kapağı, Meme, Yanak İnceltme, İmplant ve Göğüs Estetiği, Estetik Burun Bişektomi Plastik Cerrahi, Saç Ekimi Merkezi, Diş Kliniği
  [siteorigin_widget class=”orion_heading_w”][/siteorigin_widget]

  Yaşlanmaya bağlı olarak ve yer çekiminin de etkisiyle cilt altı bağ dokusu azalır. Böylece yüzümüzde ve boyun bölgemizde sarkmalar, çizgilenmeler, kırışıklıklar görülür; yaşlı ve üzgün bir görüntü oluşur. Bu görüntüyü ameliyat gerekmeden, dolgu ya da botulinum toksini gibi işlemlerle geçici olarak düzeltilebilir. Ancak günümüzde insanlar kalıcı çözümlere daha sıcak bakmaktadır. 

  Yüz germe ameliyatları çok uzun senelerdir uygulanmaktadır. Geçmiş dönemlerdeki en önemli dezavantaj, ameliyat sürelerinin oldukça uzun olması ve iyileşme sürecinin zor geçmesidir. Fakat günümüzde ameliyat tekniklerinin sürekli olarak gelişmesiyle birlikte operasyonlar daha kısa sürede yapılmakta ve daha iyi sonuçlar alınmaktadır. Ayrıca, ameliyat sonrası iyileşme süreci de oldukça konforlu geçmektedir. 

  [siteorigin_widget class=”orion_image_w”][/siteorigin_widget]
  [siteorigin_widget class=”orion_button_w”][/siteorigin_widget]
  [siteorigin_widget class=”orion_button_w”][/siteorigin_widget]

  Yüz germe ameliyatı kimlere yapılır?

  Bu ameliyat genellikle 40 yaş ve sonrasında bulunan kişilere uygulanmaktadır. Fakat bazı kişilerde genetik etkenlerle erken yaşlanma olursa daha önce de yapılabilir. 

  Yüz germe ameliyatı kimlere yapılmaz?

  • Psikolojik problemi olan ve ne istediği konusunda çok net olmayan kişiler,
  • Pıhtılaşma problemi olan kişiler,
  • Kronik deri ve bağ dokusu hastalığı olanlar,
  • Aktif enfeksiyonu olan kişilere yapılamaz. 

  Yüz germe ameliyatı öncesi hazırlıklar nelerdir?

  Yüz germe ameliyatı için ilk şart, kişinin sağlıklı bir ruh yapısında olması ve bu işlemi yaptırmayı istemesidir. Eğer kişinin ruh sağlığı yerinde değilse, ameliyat çok başarılı olsa bile hekimler tarafından işlem sonrası çok problemlidir. Kişi işleme karar verince ilk buluşmada çok iyi bir gözlem yapılmalı, kişinin probleminin ne olduğu ve yüz germe ameliyatı sonrası nasıl olmak istediği iyice anlaşılmalıdır. Fotoğraflar çekilerek sonrasında nasıl olacağı hakkında bilgilendirmeler yapılmalıdır. Yüz germe ameliyatı öncesi en önemli şey, kişinin kan sulandırıcı ilaçları 10 gün öncesinden bırakmasıdır. Eğer hasta sigara kullanıyorsa 3 ay öncesinde sigara bırakmalı, bitki çaylarının tüketimi azaltmalıdır.

  Yüz germe ameliyat süreci nasıldır?

  Bütün işlemlerimizde olduğu gibi öncelikle kişinin ne istediği ayrıntılı olarak sorulmalıdır. Yönlendirmeden önce kendisinin ne istediği ve nasıl mutlu olacağı iyice analiz edilmelidir. Daha sonra fotoğrafları çekilerek yüz germe sonrası nasıl olacağı, küçük animasyonlarla kendisine gösterilmelidir. Daha önce yüz germe yaptığımız kişilerin fotoğrafları gösterilerek bilgi sahibi olması sağlanmalıdır. Yüz germe ameliyatı, mutlaka ameliyathane şartlarında sedasyon anestezisi ya da genel anestezi altında yapılmalıdır. Yüz germe ameliyatı yaklaşık olarak 3-4 saat sürmektedir. 

  Yüz germe ameliyatı sonrası süreç nasıldır?

  Yüz germe ameliyatı sonrası genellikte hastanede 1 gün kalınması gerekir. Operasyondan 4 saat sonra sulu gıda alımına başlanır. Bölgede oluşacak sıvı toplanmasını önlemek için mini drenler koyulur ve 24 saat sonra bu drenler alınır. Hasta taburcu olduktan sonra yüzünde sargı, ödem ve morluk olacaktır. Bu nedenle en az 3-4 gün evde istirahat edilmesi önerilir. 3.gün sargılar alındıktan sonra duş alınabilir. Dikişler ise kademeli olarak 5-7 gün içinde alınır. Şişlikler ve morluklar bu süre içinde kaybolur ve dikişler alındıktan sonra çalışma hayatına başlanabilir. 15 gün sonra yürüyüş yapılabilir, ancak ağır spor için en az 1 ay beklenilmelidir. 

  Yüz germe ameliyatı sonrasında ağrı olabilir, etkili analjeziklerle bu problem çözülür. Yüz bölgesinde boyun ve kulaklarda uyuşukluk ile his kaybı olabilir. Bu problem 3-4 ay içinde azalarak ortadan kalkar. Yüz germe ameliyatı sonrası tam değerlendirme 6 ay içinde yapılabilir.

  [siteorigin_widget class=”orion_heading_w”][/siteorigin_widget]
  [siteorigin_widget class=”orion_accordion_w”][/siteorigin_widget]
  [siteorigin_widget class=”orion_heading_w”][/siteorigin_widget]
  [siteorigin_widget class=”orion_testimonial_w”][/siteorigin_widget]
  [siteorigin_widget class=”orion_heading_w”][/siteorigin_widget]
  [siteorigin_widget class=”orion_heading_w”][/siteorigin_widget]
  [siteorigin_widget class=”orion_cf7_w”][/siteorigin_widget]